Україна знову переходить на літній час - годинник переводять в останню неділю першого весняного місяця, в ніч з 28 на 29 березня 2020 року. Переводять годинник за традицією о 3 годині ранку. При переході на літній час стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед, відповідно в цю ніч українці спатимуть на годину менше. Як підготуватися до переходу на літній час і перенести його з мінімальними ризиками для здоров'я - в матеріалі ONLINE.UA.
Перехід на літній час важче сприймається організмом, ніж перехід на зимовий. Це пов'язано з тим, що зимовий часовий режим є стандартним астрономічним часом для нашого часового поясу, тому переведення годинників і перебудова на новий розпорядок стає справжнім стресом для багатьох людей. Під час перехідного тимчасового періоду у людей порушується графік і сон, що тягне за собою стомлюваність, стрес, дратівливість. Тим більше, що навесні імунітет знижений, тому зміна часового режиму відчувається більш гостро.
Як легко перейти на літній час - поради медиків
Щоб легше перейти на літній час, медики рекомендують заздалегідь почати готуватися до переведення годинників. Для адаптації до нового часового режиму, за їхнім твердженням, знадобиться не менше двох тижнів. Якнайшвидше "включити" в організмі літній час допоможуть:
корекція режиму сну - лягати спати потрібно хоча б на 15 хвилин раніше звичного часу;
збалансований раціон харчування - фахівці радять відмовитися від гострих, жирних і копчених продуктів, алкоголю і надмірної кількості кави, збагатити меню овочами і фруктами;
щільний поживний сніданок відразу після того, як сонце зійде;
контрастний душ вранці, який допоможе раніше прокинутися;
тривалі прогулянки на свіжому повітрі.
Граничну увага медики рекомендують приділити адаптації дітей до літнього часу. Вони рекомендують за два тижні до переведення годинників поступово змістити їм режим дня на годину вперед, що дозволить звести до мінімуму навантаження на дитячий організм, яка виникає в період переходу на літній час.
Нагадаємо, перехід на літній і зимовий час в Україні почали ще в 1981 році, а в 1996 році переведення годинників регламентували на законодавчому рівні. Таку практику вперше ввели англійці з метою економії електроенергії, але з часом стало зрозуміло, що ця економія зводиться до нуля, тому багато країн відмовилися від переведення годинників. Серед цих країн: Білорусь, Ангола, Ісландія, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Японія, Південна і Північна Корея та інші.
В Україні вже робили декілька спроб відмовитися від переходу на літній і зимовий час. Але депутати так і не змогли затвердити ініціативу. Разом з Україною практика сезонного переведення годинників до сих пір використовується більш ніж в 100 країнах світу. У 2018 року жителі Євросоюзу підтримали скасування сезонного переведення годинників. У березні 2019 року Європейський парламент проголосував за скасування практики переведення годинників з 2021 року, після чого Єврокомісія запропонувала країнам ЄС в індивідуальному порядку обрати зимовий або літній час як постійний. Дискусії з цього питання досі тривають в ЄС. Справа в тому, що в багатьох країнах побоюються неузгодженості загального часового простору.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені назвали найкращий час року для прийняття життєво важливих рішень.