У Києві пройшло відкриття Першого Українського Жіночого Конгресу, який триватиме два дні 22-23 листопада. Конгрес організовано за ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді України «Рівні можливості», за підтримки Національного Демократичного Інституту, повідомляє ONLINE.UA.
Урочисте відкриття провів Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман з короткою промовою.
Далі учасники перейшли до першої дискусійної платформи: «Роль жінки в суспільно-політичному житті країни: погляд зсередини та погляд ззовні». Із вступним словом виступила модераторка платформи Олена Кондратюк, народна депутатка України, співголова МФО «Рівні можливості», Секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, Директорка Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ відзначила: «Стільки жінок зібрати тут – це посилає чітке повідомлення до всіх в Україні. Це значить, що Україна буде робити великі кроки до гендерної рівності».
Продовжила дискусію Ірина Геращенко, Перший заступник Голови Верховної Ради України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. «Ми пройшли за ці шість років (за шість років існування МФО «Рівні можливості») дуже великий шлях як і в подоланні стереотипів, так і втому що жінки мають сьогодні набагато більше впливу на прийняття рішень» - сказала вона.
Потім слово взяли Кетеван Ціхелашвілі, Державна міністерка Грузії з питань примирення та громадянської рівності та Іванна Климпуш-Цицнадзе, Віце-премєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
Ірина Луценко, народна депутатка України, представниця Президента України у Верховній Раді України у промові розповіла про бачення Президента України проблеми гендерної рівності.
До участі у дискусії долучилися Сюзан Косінскі Фрітц, Директорка Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові та Турхільдур Сунна Еварсдоттір, членкиня Парламенту Ісландії, Голова делегації Ісландії в Парламентській Асамблеї Ради Європи
Зі спеціальним словом виступив Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні. «Швеція брала участь у просуванні гендерної рівності, ми багато над цим працювали не тільки в себе, а й в світі тривалий час. Ми також сьогодні і тут працюємо як посольство у цьому напрямку. Також ми підтримуємо чимало проектів, багато з яких тут пролунали».
На обговоренні першої платформи сфокусували увагу представників та представниць влади та громадськості на необхідності більшого залучення жінок до процесу прийняття рішень, підняли проблему недостатньої представленості жінок в державних органах та ОМС на різних рівнях.
Також, учасники та учасниці обговорили ефективність жінок при владі та визначили основні проблеми, з якими стикаються жінки-політикині на своєму шляху.