Міністр юстиції Павло Петренко розповів, що максимум через три роки в Україні з'являться суди, в яких не буде корупції.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook міністра.
Петренко розповів, що в Києві пройшла панельна дискусія, присвячена об'єднанню зусиль новаторів для пошуку спільних рішень в процесі боротьби з корупцією в судах.
"Сказати, що ця проблема актуальна для України - це не сказати нічого. 25 років наші громадяни фактично не мали доступу до правосуддя, адже через вибудувану в судовій системі корупційну вертикаль домогтися справедливості без грошей було майже неможливо. Всі розмови про реформи закінчувалися тим , що нові «реформатори» замість змінити корупційну вертикаль очолювали її", - написав він.
Читайте також: М іністр юстиції розповів про боротьбу за повернення вкрадених з України грошей
Петренко розповів, що Міністерство юстиції зробило для боротьби з корупцією в судах.
"Ми першими взялися за реальну реалізацію судової реформи. Спільними зусиллями президента, парламенту, уряду і значної кількості вчених, експертів і представників громадськості, нам вдалося напрацювати реальні зміни і забезпечити їх підтримку конституційною більшістю Верховної Ради. Ми деполітизували систему призначення і переведення суддів і збільшили незалежність системи від зовнішніх факторів. Ми вдосконалили процедуру добору суддів, зробивши її відкритою і прозорою. Такий підхід дозволить прийти до судів новим людям, які ніколи не були в системі. Ми обмежили недоторканність суддів, залишивши їм імунітет тільки щодо тих речей, які безпосередньо стосуються їх діяльності", - зазначив глава Мін'юсту.
За словами Петренка, для того, щоб потрапити в нову, систему всім претендентам доведеться заповнити три декларації: звичну майнову декларацію, звіт про статки рідних і близьких, а також декларацію чесноти. Всі ці дані будуть відкритими, тому громадськість нарівні з правоохоронцями зможе контролювати служителів Феміди.
Міністр також нагадав, що зараз оголошений конкурс на 120 суддів нового Верховного Суду, зазначивши, що було подано понад 1400 заявок на участь у відборі від претендентів, більшість з яких ніколи не працювали в системі.
"Максимум через 3 роки ми отримаємо повністю оновлену судову гілку влади. Завдяки всім запобіжникам, передбаченим реформою, українці нарешті отримають можливість отримати справедливість в судах", - підкреслив Петренко.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Павло Петренко звертався до юристів з закликом брати участь в конкурсі на посади суддів Верховного Суду України.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації