Підвищення середніх зарплат і пенсій у 2018 році: названі цифри
Категорія
Економіка
Дата публікації

Підвищення середніх зарплат і пенсій у 2018 році: названі цифри

Підвищення середніх зарплат і пенсій у 2018 році: названі цифри
Джерело:  online.ua

У 2018 році середні зарплати в Україні виростуть до 10 тисяч гривень, а середні пенсії підвищаться на 900 гривень і складуть 2787 грн.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на прес-конференції у Києві, присвяченій підсумкам 2017 року, повідомляє ONLINE.UA.

Читайте також: Підвищення мінімальних зарплат в Україні: НБУ розповів про вплив на інфляцію

Голова українського уряду підкреслив, що в наступному році Кабмін буде працювати над прийняттям закону про підвищення пенсій військовослужбовцям. Планується, що середня пенсія військових збільшиться на 1,5 тисячі гривень, а бойові пенсії зростуть ще більше.

Гройсман підкреслив, що навіть якщо цей законопроект буде прийнятий у лютому, то він буде наполягати на перерахунку пенсій військовим з 1 січня 2018 року.

Також прем'єр-міністр додав, що черговий перерахунок пенсій для українців відбудеться в 2019 році. При цьому він підкреслив, що в 2017 році в результаті пенсійної реформи майже 5 млн українцям підвищили пенсії більш ніж на 400 гривень.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше український голова Петро Порошенко закликав уряд підняти українцям мінімальну зарплату до 4100 гривень.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці виявили нову аномалію на дні Тихого океану

океан
Джерело:  online.ua

Як повідомили іноземні вчені, вони зафіксували неочікуваний сплеск рівня берилію-10 (¹⁰Be) у зразках морського дна Тихого океану. Цілком можливо, це відкриє новий шлях для пізнання минулого нашої планети.

Головні тези:

  • Берилій-10 є рідкісним радіоактивним ізотопом.
  • Це відкриття може стати важливим часовим маркером для синхронізації геологічних записів та точного датування археологічних знахідок.

Тихий океан та його таємниці

Автори дослідження вказують на те, що їхнє відкриття може стати дуже важливим часовим маркером, удосконалюючи те, як у науковій спільноті синхронізують геологічні записи, що охоплюють мільйони років.

Насамперед йдеться про археологічні знахідки, такі як кістки або залишки дерева. Тепер вони можуть бути досить точно датовані завдяки такому відкриттю, пише Interesting Engineering

З заявою з цього приводу виступив фізик з Центру Гельмгольца Дрезден-Россендорф (HZDR) Домінік Колль.

За його словами, попри всі переваги, радіовуглецевий метод обмежений датуванням зразків віком не більше 50 000 років.

Для датування старіших зразків ми повинні використовувати інші ізотопи, такі як космогенний берилій-10 (10Be), — додав фізик.

Що важливо розуміти, берилій-10 є рідкісним радіоактивним ізотопом, який утворюється при зіткненні високоенергетичних космічних променів з киснем та азотом у верхніх шарах атмосфери Землі.

Приблизно у віці 10 мільйонів років ми знайшли майже вдвічі більше 10Be, ніж очікували. Ми натрапили на раніше не виявлену аномалію, — наголосив Колль.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?