На сайті Профспілки працівників освіти і науки розповіли про отримання відповіді від керівництва Міносвіти щодо можливого підвищення зарплат вчителів до рівня, який відповідає трьом мінімальним зарплатам. Саме цей показник, як інформує ONLINE.UA, закладено в ст.61 Закону України «Про освіту».
Відповідаючи на численні звернення працівників шкіл та профспілкових організацій, керівництво Міністерства освіти України повідомило, що грошей на виконання вимог ст. 61 Закону «Про освіту» в державному бюджеті не передбачено.
«За підрахунками Міністерства освіти і науки, для впровадження в дію положень цієї статті закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у державному бюджеті 235,7 мільярда гривень», – вілповіли в міністерстві.
Згідно перехідних положень вищезгаданого закону, до 2023 року посадовий оклад вчителів мав би зрости до чотирьох прожиткових мінімумів. Але, з урахуванням поточної ситуації, ця норма поки виглядає нереалістичною.
У Міносвіти додали, що в поточному році заробітна плата працівників освіти буде зростати в межах, передбачених Державним бюджетом на 2019 рік. За інформацією ONLINE.UA, у цьому році передбачено зростання посадових окладів вчителів на 8,28%, надбавки зростуть в межах від 5 до 30%.
За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, середній оклад вчителя-спеціаліста у 2019 році становить 6871 грн, що на 568 грн більше, ніж у 2018 році.
Оклад вчителя І категорії складає 9050 грн, що на 749 грн більше, ніж минулого року. Оклад вчителя вищої категорії складає 9648 грн, що на 799 грн більше ніж у 2018 році.
Нагадаємо, що на днях два українських міста увійшли в Топ-10 найбільш економічно ефективних у світі.