Після Путіна: в Росії дали прогноз про долю Донбасу і Криму
Категорія
Світ
Дата публікації

Після Путіна: в Росії дали прогноз про долю Донбасу і Криму

Після Путіна: в Росії дали прогноз про долю Донбасу і Криму
Джерело:  online.ua

Російський політолог, публіцист і вчений Андрій Піонтковський поділився думкою щодо того, що буде з Донбасом і Кримом після того, як в Росії впаде режим президента Володимира Путіна.
Про це він розповів в інтерв'ю ONLINE.UA.
Піонтковський заявив, що розвал Росії буде серйозним, якщо режим Путіна триватиме довше.
"Тут формула проста: чим довше Путін протримається при владі, тим в гіршій ситуації виявиться РФ і серйознішим буде її розвал. При будь-якому сценарії в сьогоднішніх кордонах Росія не збережеться. Ми ж пам'ятаємо з історії, що сталася у 1917 і 1991 роках. Коли центральна влада падає, імперія розвалюється. Вона регенерується, але вже частково. У 1917 році відпали Фінляндія і Польща. Більшовикам вдалося створити квазірелігію, яка склеїла імперію на певний період. У 1991 році розпався СРСР. Зараз Путін намагається нав'язати пострадянському простору ідею «русского міра». Але це смішно. Ідея «русского міра» не приваблива ні в Україні, ні на Кавказі, ні в Центральній Азії. Та й в Білорусі вона не працює. Той же Лукашенко вже 25 років знущається над московською «елітою», продаючи їй за великі бабки ілюзію «об'єднання». Він не хоче міняти роль диктатора європейської країни на секретаря мінського обкому", - сказав політолог.
За його словами, Китай вже почав економічне поглинання російських територій.
"Що стосується власне РФ, то, по-перше, Північний Кавказ в серцях і умах росіян і кавказців, особливо молодих, вже не одна країна з іншою Росією. Друге: йде послідовне економічне і демографічне поглинання Далекого Сходу і Сибіру Китаєм. Третє: подивіться, як розмовляє з Москвою президент Татарстану (Рустам Мінніханов - ОNLINE.UA). Коли почалося загострення відносин з Туреччиною, то він заявив, що ми ніколи не дозволимо федеральним авантюристам підривати наші братські і добрі відносини з Туреччиною. Процес уже йде. Чим довше Путін при владі, тим меншою виявиться Росія після його падіння", - зазначив Піонтковський.
Він також розповів, як буде розвиватися ситуація з Кримом і Донбасом.
"Я з перших днів Мінського процесу намагаюся переконати українських колег, що єдиний правильний підхід до «Лугандонії» (окупованим районам Донецької і Луганської областей, - ONLINE.UA) - оголосити ці території тимчасово окупованими і не вступати з кремлівськими маріонетками в жодні переговори. Які там можуть бути вибори під контролем російських військ? Треба сказати: це тимчасово окупована агресором територія України, ми не збираємося зараз повертати її силою, тому що прекрасно розуміємо, що Путін використовує всю міць армії РФ. Українська армія здатна зупинити подальшу агресію, але не може перемогти російську в битві за Донбас. Потрібно чекати. Ці території, так само як і Крим, повернуться після падіння путінського режиму", - сказав російський політолог.
Він додав, що Україні необхідно вийти з Мінського процесу.
"Потрібно припиняти ігри з Мінськми домовленостями. Ніхто їх не виконає. Путінська Росія не виведе свої війська і не передасть контроль над кордоном. А Україна, я сподіваюся, не піде на зміну своєї Конституції на вимогу Путіна. Йому ж треба заблокувати європейський вектор України. Тому він хоче заштовхнути «Лугандонію» як ракову пухлину в політичне тіло України. Частково йому тут підіграють Меркель і Олланд, які будують свій миротворчий імідж на «Мінську-2». Треба сказати їм прямо: цього не буде, Москва не виконує свої зобов'язання, і ми нічого нікому не винні! А Крим? Боюся, що Захід, навіть після падіння Путіна, буде вмовляти Україну погодитися на деякий час на контроль Росії над півостровом", - вважає Піонтковський.
Повний текст інтерв'ю Андрія Піонтковського читайте на ONLINE.UA -  Над Путіним починають все більше сміятися - Андрій Піонтковський про "голого короля" і розвал Росії

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?