Південна Корея дозволила Польщі постачати Україні САУ Krab на шасі K9 Thunder
Категорія
Світ
Дата публікації

Південна Корея дозволила Польщі постачати Україні САУ Krab на шасі K9 Thunder

Південна Корея дозволила Польщі постачати Україні САУ Krab на шасі K9 Thunder
Джерело:  online.ua

Україна отримала схвалення Південної Кореї на постачання озброєння, яке містить південнокорейські компоненти. Саме це стосується передачі польської самохідної артилерійської установки Krab, оснащеної шасі K9 Thunder. Це дозволяє Південній Кореї надати непряму військову підтримку Україні.

Джерело: Reuters

Південна Корея дозволила Польщі постачати САУ Krab

Видання Reuters повідомило рішення Південної Кореї в середу, 8 березня, посилаючись на заяву представника Міністерства оборони Південної Кореї Кім Хен Чхоля. Він зазначив, що Бюро технічного контролю Адміністрації програми оборонних закупівель (DAPA) схвалило передачу озброєння з південнокорейськими компонентами до України у 2022 році.

Варто зазначити, що першою країною, яка одержала дозвіл на передачу озброєння від Південної Кореї, стала Польща, яка виробляє САУ Krab з використанням південнокорейських запчастин.

Ми розглянули всю документацію та можливі проблеми всередині DAPA. Потім вирішили видати ліцензію на експорт до Польщі, – повідомив Кім Хен Чхоль Reuters.

Раніше передачу САУ Krab в Україну було заблоковано Південною Кореєю, яка побоювалася можливої агресії з боку Росії та Північної Кореї.

Що відомо про постачання САУ Krab із корейськими деталями

САУ Krab виробництва польської компанії Huta Stalowa Wola поєднує південнокорейське шасі K9 Thunder, британську башту AS-90 від BAE Systems, французьку 155-мм гармату від Nexter Systems і вітчизняну систему управління вогнем.

За час тотальної війни Росії проти України Варшава у травні передала ЗСУ 18 "Крабів", і ще дві країни зробили замовлення на десятки САУ.

Минулого року російський диктатор Володимир Путін погрожував Південній Кореї за можливе постачання зброї Україні. Президент ПК Юн Сук Йоль тоді відповів, що Сеул не передавав ЗСУ жодної зброї і його адміністрація не планує змінювати цю політику.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?