Чиновники Південної Кореї обговорювали запит США про передачу боєприпасів Україні та висловлювали стурбованість, пов'язану з політикою ненадання летальної допомоги країнам у стані війни.
Джерело: CNN
Південна Корея обговорювала лазівку для постачання боєприпасів Україні
У документі, зокрема, докладно описано розмову між двома посадовими особами, які обіймають високі посади в секторі національної безпеки Південної Кореї, щодо занепокоєння Ради національної безпеки країни щодо запиту США на постачання боєприпасів Україні.
Як випливає з документа, корейські чиновники висловили побоювання щодо можливого порушення політики Південної Кореї щодо відмови від надання летальної допомоги країнам у стані війни через поставки боєприпасів, які США планували відправити в Україну.
У документі наголошується, що один із чиновників запропонував обійти цю політику, не змінюючи її фактично, а саме продати боєприпаси Польщі.
Згаданий документ викликав суперечки в Сеулі. Офіс президента Південної Кореї заявив у неділю, що проведе "необхідні дискусії з США" щодо витоку інформації.
Нам добре відомо про це повідомлення, і ми проведемо необхідні дискусії зі США щодо порушених питань, - заявили журналістам на брифінгу в офісі президента в Сеулі.
В офісі додали, що уряд "розгляне прецеденти і випадки інших країн, і відповідно до них підготує свою відповідь".
Південна Корея хоче обговорити зі США "витік документів Пентагону"
Згідно з повідомленнями, які з’явилися в ЗМІ, один із військових документів, вкрадених із США, містить інформацію про внутрішні обговорення серед високопосадовців Південної Кореї щодо тиску з боку Вашингтона на Сеул, щоб той допоміг поставити зброю Україні, а також про відмову Південної Кореї від цього.
Документ не має дати, але в ньому йдеться про те, що Південна Корея погодилася продати артилерійські снаряди США, за умови, що "кінцевим користувачем" будуть американські військові. Проте вищі чиновники Південної Кореї висловили побоювання, що Сполучені Штати можуть перенаправити зброю на Україну. У зв’язку з цим, Південна Корея заявила про намір обговорити зі США питання, порушені внаслідок витоку документів.
Доповідь була частково заснована на даних розвідки, яка припускає, що Сполучені Штати шпигували за одним зі своїх найважливіших південнокорейських союзників.
Читайте також:
Це блеф. Подоляк відреагував на "злив" військових планів ЗСУ
США оголосили про черговий пакет допомоги на $350 млн
У Лондоні зібрали майже 5 млн дол на роботу Міжнародного кримінального суду в Україні