Щоб уникнути неприємних сюрпризів, подібних окупації Донбасу і анексії Криму, Україні варто тримати армійський корпус на заході країни.
Таку думку експерт з питань енергетики, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар висловив у відеоблозі на ONLINE.UA.
Експерт розповів, що президент Росії Володимир Путін є нечастим гостем за кордоном, оскільки в багатьох країнах його візити не вітаються. Однак є ряд винятків, серед яких - візит Путіна до симпатизуючого йому прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану. "Цікаво, що раптом Орбан після цього засумнівався в надійності України як транзитної ланки для постачання газу до Угорщини. Звісно, російський президент умовляв свого угорського колегу підтримати проект "Північний потік-2", який РФ збирається будувати, а згідно російської пропаганди – вже будує", - вважає Гончар.
Читайте також: Україні дали важливий рада про те, як боротися з Росією: опубліковано відео
"Оскільки Угорщина займала солідарну позицію з країнами Вишеградської групи, з країнами Центрально-Східної Європи по протидії цьому проекту (хоча ця позиція не була активною), то Путін вирішив далі продовжити лінію на розтріскування єдності в групі вишеградців і взагалі в Центрально-Східній Європі. Це йому вдалось. Він улестив Орбана тим, що у випадку будівництва "Північного потоку-2" (в обхід України, — ONLINE.UA) Угорщина не буде обійдена увагою, вона буде отримувати газ через цей маршрут. А якщо будуть збудовані "Турецький потік" і відгалуження на Європу, то й звідти також зможе отримати. То, мовляв, Угорщина нічого не втратить, а лише виграє, оскільки Україна — "ненадійна" транзитна ланка", - розповів президент Центру глобалістики.
"Угорський прем’єр після цього і став сумніватися в надійності України як транзитної ланки. Хоча, слід відзначити, що, не дивлячись на гарячий сценарій в Україні, ініційований російською агресією, впродовж останніх трьох років жодного випадку перебоїв з постачанням газу через Україну до Угорщини не було. Як і протягом 25 останніх років. Звісно, якщо відкинути інтерпретації російської пропаганди, що газові кризи 2006 і 2009 років – то справа рук української сторони. Хоча, я думаю, і в Будапешті давно зрозуміли, як все було насправді. А от Будапешт, дійсно, не був таким послідовним партнером України в реверсних постачаннях газу з Європи. Декілька разів були перебої, причому з доволі дивних причин. Звісно, це пояснювалось технічними причинами", - додав він.
"Угорщина дедалі більше стає чинником ризику для України. І не тільки в силу газових питань. Достатньо пригадати, що 2014-го року, в березні, в розпал російської агресії проти України, кримської кампанії зокрема, Володимир Жириновський надіслав листи лідерам країн Центральної Європи, де, так би мовити, акцентував увагу на українській проблемі, на "громадянській війні" в Україні. І закликав "подбати" про права національних меншин на території України", - зазначив Гончар.
Читайте також: Україна здобула важливу перемогу у війні з Росією
"Ми знаємо, що на території України мешкає компактно, в Закарпатті, угорська національна меншина. З одного боку, Будапешт – доволі толерантний, але, з іншого, ми знаємо, що в Угорщині є достатньо політичних сил, які стоять на ревізіоністських позиціях. Аж до того, що Закарпаття – це частина Угорщини, і що, мовляв, права угорської меншини знехтувані, чи можуть бути знехтувані, якщо Україна буде якимось чином змінювати своє законодавство. І взагалі, вважають вони, Україна — нестабільна, проблемна країна. Тож потрібно, щоб офіційний Будапешт подбав про права угорської меншини в Україні. Щоб в процесі неоднозначних подій, які відбуваються в Україні, вона не постраждала. Такий контекст не вперше звучить з боку угорських політичних сил. Це не стало офіційною лінією Будапешта, але ми бачимо, що по мірі того, як хаотизується ситуація в Європейському Союзі, як дедалі більше зазнає нехтувань з різних боків міжнародне право, як дедалі більш проблемними стають відносини між країнами-членами ЄС з тих чи інших питань, нам не слід виключати різних негативних сценаріїв і з цього боку", - продовжив він.
"Путін, безперечно, зацікавлений відкрити західний фронт проти України. Як він зацікавлений відкрити й північний фронт — з території Білорусі. Але західний йому особливо важливий, тим більше, що тут є й достатньо надійний плацдарм, союзник в особі Орбана, якого в Брюсселі називають віктатором: скорочено від Віктор – ім’я і диктатор. Віктатор, - зазначив експерт. - В цьому контексті, а також беручи до уваги гіперактивність Росії в інших напрямках, в тому числі, дії зсередини Європи, нам потрібно дуже пильно стежити за тим, що робитиме Угорщина. Було б не зайве тримати на заході України повноцінний армійський корпус. Про всяк випадок, щоб потім не було нічого зненацька, як це було в Криму чи на сході України".
Повний текст відеоблогу читайте на ONLINE.UA: Путін хоче відкрити західний фронт проти України.