Джамала виграла Євробачення 14 травня у піснею "1944", присвяченою депортації кримських татар. Це принесло Україні право на проведення конкурсу в наступному році - події, яку, наприклад, в 2015-му подивилося 197 мільйонів чоловік з 40 країн світу. Це, а також участь Австралії в цьому році і в минулому, показує, що Євробачення має мало спільного з Європою, але його популярність може бути корисною.
Журналістка Сара Херст в своїй колонці для Reuters, переклад якої зробив ONLINE.UA, розповіла, як Євробачення-2017 може допомогти Україні привернути увагу до країни і поліпшити її економічне становище.
Росія, чий виконавець посів третє місце, одразу привернула увагу повідомленнями в державних ЗМІ до того, що в України "діра в бюджеті", і у неї можуть виникнути проблеми з виділенням грошей на Євробачення-2017. Звичайно, проведення заходу вимагає початкових витрат. Різні країни вкладали різні суми в захід, згідно з аналізом NatWest - частини Королівського банку Шотландії. Азербайджан витратив 48 мільйонів фунтів стерлінгів ($69 мільйонів) в 2012 році, і Міжнародний валютний фонд переконав Угорщину відмовитися від участі в конкурсі в 2010 році через ці витрати. Але Азербайджан інвестував в новий спортивно-концертний комплекс Baku Crystal Hall, будівництво якого створило понад 500 повноцінних робочих місць.
Швеція приймала Євробачення в 2013 році в Мальме, витративши 17 мільйонів фунтів ($24,4 мільйона), з яких, за даними NatWest, практично повністю були компенсовані 16 мільйонів фунтів ($23 мільйони) витрат від більш ніж 32 000 туристів. Інші міста-господарі також переживали подібні переваги. Україна має досвід прийому великих міжнародних заходів: футбольний чемпіонат Євро-2012, який був набагато більш амбітним проектом, ніж Євробачення, і проходив в Києві, Донецьку, Харкові та Львові. Використання існуючого концертного залу або будівництво нового не повинно вийти за рамки коштів України. І Україна вже приймала Євробачення в 2005 році після перемоги на конкурсі Руслани.
Україна - маловідоме місце для туристичного відпочинку, якому не завадила б самореклама. Конфлікт в країні відбувається в обмеженій, дуже невеликої області на сході країни. Громадянам більшості західних країн не потрібна віза, щоб відвідати Україну, а ціни в магазинах, ресторанах і туристичних визначних пам'ятках вкрай низькі в порівнянні із Західною Європою або Сполученими Штатами. Проведення Євробачення буде хорошим способом показати все це.
Власники облігацій, яким дали 20% дисконту в минулому році, щоб зменшити борг України до 70% ВВП до 2020 року, можливо, зі зрозумілих причин, будуть не в захваті. Але як спосіб витончено зблизити Київ і Брюссель - одночасно піддражнюючи Росію - це українське Євробачення звучить привабливо.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації