18 вересня очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко на брифінгу біля Верховної Ради виступив з неочікуваною заявою - він офіційно повідомив, що видатки на утримання Офісу президента у проєкті держбюджету на 2021 рік збільшили майже на 40% і тепер вони сягнули 1 млрд 269,1 тис грн. За словами чиновника, це рішення було ухвалене тому, що Міністерство фінансів побачило диспропорції у заробітних платах. Окрім того, Марченко почав переконувати, що тут немає жодної "зради", передає ONLINE.UA.
"Ми як Міністерство фінансів, обраховуючи бюджет, бачимо диспропорцію у заробітних платах в різних міністерствах, Офісі президента, апаратах Верховної Ради, секретаріаті Кабміну. Якщо ми вирішили збільшити заробітну плату на Офіс президента, це рішення було ухвалене, тому що ми бачили диспропорцію. Це не якась політична історія, це 500 людей, які працюють. Те, що розганяється якась зрада, для цього немає підстав", - заявив Сергій Марченко.
За словами очільнка Мінфіна, забезпечення діяльності глави держави та Офісу президента у проекті бюджету на 2021 рік зросло на майже 40% і коштуватиме бюджету 1 млрд 269,1 тис грн. Не можна також не згадати про те, що 18 вересня в українському парламнеті обговорювали законопроєкт "Про Державний бюджет України на 2021 рік". Перед цим проєкт держбюджету представив міністр фінансів Сергій Марченко.
Також 14 вересня Кабінет міністрів оприлюднив на Урядовому порталі основні показники проєкту державного бюджету на 2021 рік. Зростання ВВП очікується на рівні 4,6%, а споживча інфляція – на рівні 7,3%. Окрім того, наголошується, що проєкт держбюджету-2021 передбачає зниження державного боргу в наступному році на 3,4% – до 64,6% ВВП, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, 15 вересня заступник міністра економіки Тарас Висоцький за підсумками засідання робочої групи з розвитку картоплярства розповів українським громадянам, що з метою підтримки української переробки картоплі Мінекономіки має намір запровадити заборону імпорту картоплі з Росії.