У понеділок, 14 жовтня 2019 року православні українці відзначають велике церковне свято - Покров Пресвятої Богородиці, яке вважається одним з головних у християн. У цей день вшановується Матір Божа, яка є захисницею роду людського, заступницею і покровителькою українських воїнів. Неспроста дата свята Покрова була обрана для Дня захисника України, який святкується в Україні з 2014 року. ONLINE.UA розповідає як святкують Покров в Україні і що категорично не можна робити в цей день.
Покров Пресвятої Богородиці - символ і значення
Свято Покрова бере свій початок в далекому 910 році. Тоді сталося диво - святий Андрій Константинопольський разом зі своїм учнем Епіфанієм в храмі під час молитви за звільнення від ворогів побачили Пресвяту Діву, оточену безліччю ангелів і святих. Тоді Пресвята Діва Марія зі сльозами молила Бога за християн, а потім покрила людей в храмі своїм покровом, який в її руках сяяв "краще променів сонячних". І як виявилося цей дивовижний покров захистив місто - тоді знявся шквал, який розкидав кораблі київського князя Аскольда Таким чином жителі Константинополя врятувалися від смерті, а Аскольд, який вторгся до Візантії, вирішив прийняти християнство.
Тому свято Покров Пресвятої Богородиці символізує захист, яку дає щира молитва, а Покров Пресвятої Діви вважають знаком любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей.
В Україні особливо шанували свято Покрова козаки, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Матір Божу вважали своєю заступницею і покровителькою.
Як святкують Покрова: традиції і звичаї
В першу чергу на Покров Пресвятої Богородиці православні християни звертаються з молитвою до Матері Божої. У неї просять міцного здоров'я, допомоги, підтримки, захисту та любові. Вважається, що у всіх, хто попросить допомоги у Богродіци на Покрова, протягом усього року буде її захист.
Як правило в це свято господині печуть млинці, а ввечері збирають гучні застілля. Також на Покрову гуляють багато весіль і проводять сватання - за народними повір'ями, сім'я, створена в цей день, завжди буде під захистом Богородиці. Дівчата, які мріють вийти заміж, в цей день повинні обов'язково поставити свічку в церкві за вдале заміжжя. Наші предки були упевнені, хто з дівчат на виданні першою поставить свічку, та й швидше вийде заміж.
Покров 2019: що не можна робити
14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, не можна виконувати ніяку домашню роботу і займатися рукоділлям. Крім того в це свято не можна позичати і позичати гроші. Також на Покрову не можна відмовляти сватам, інакше дівчина ще три роки не вийде заміж.
Не можна на Покров ображати, обманювати і лихословити. Особливість цього свята в тому, що Богородиця дає тому, хто просить, але закриває удачу від грубого і грішного. Прийнято віддавати надлишки незаможним і не шкодувати грошей на подаяння.
Прикмети 14 жовтня на Покров
Перший сніг випав до Покрови - зима настане нескоро.
Яка погода на Покрову, така і зима буде.
Якщо на Покрову протопити піч яблунею, то всю зиму в будинку буде тепло.
Якщо Покров весело проведеш, то жениха хорошого знайдеш.
Якщо на Покрову випав сніг, то на Дмитра (8 листопада) теж сніжитиме, якщо немає - на Катерину (7 грудня) снігу теж не буде.
Раніше ONLINE.UA робив добірку кращих привітаннь з Днем захисника України.