Зараз багато людей долучаються до спорту. Ведуть активний спосіб життя, щоб зберегти молодість, здоров'я та красу. Ось чому фітнес-пристрої стали дуже популярним аксесуаром, вони ще мають назву фітнес-трекер, або фітнес-браслет.
Головний функціонал фітнес-годинника
Вибираючи фітнес-годинник, треба розуміти, що ціна не завжди є показником складності, надійності й функціональності гаджета.
Залежно від моделі у фітнес-браслеті може бути вбудований дисплей або ж ні. Управління за його наявності сенсорне. Дисплей додає трекеру ще одну функцію – перегляд повідомлень. У пристроях без нього повідомлення надходитимуть у вигляді тактильної вібрації.
Які ж параметри має фітнес-годинник:
крокомір;
гігрометр;
GPS-модуль;
пульсометр;
показник витрачених калорій;
сенсор ЕКГ;
розумний будильник.
Найважливішою функцією браслета є точний моніторинг активності власника. Виконується це за допомогою вбудованого крокоміра.
Деяким моделям на додачу встановлюють гігрометри. Вони відстежують орієнтацію в просторі. Якщо вам необхідна повна інформація про ваші переміщення, вибирайте моделі з акселерометром і гіроскопом.
Добрий фітнес-годинник вміє розрізняти види руху, як-от ходьба, плавання, біг, катання на велосипеді, а також враховувати рух не тільки рівною поверхнею. GPS-модуль визначає поточні географічні координати.
Помічник для обчислення важливих показників здоров'я
Пульсометр відповідає за підрахунок частоти серцевих скорочень. Ще є функція, яка вимірює артеріальний тиск. На основі даних крокоміра й пульсометра фітнес-годинник видає результати про витрачені калорії, а також вираховує масу жирової тканини. Сенсор ЕКГ надає інформацію про роботу серця, але не замінить повноцінної електрокардіограми.
Опція «розумний будильник» працює у фітнес-годиннику через вбудований вібромотор. Браслет подає відчутні імпульси на руку, завдяки чому людина прокидається. Звукових сигналів немає. Робота «розумного будильника» базується на відстеженні пульсу, темпу дихання й інших параметрів, які різняться залежно від фази сну. Ви встановлюєте бажаний час прокидання, і браслет розбудить, коли ви перебуватимете не в глибокій фазі сну. Таким чином, ви маєте можливість прокинутися трохи раніше й відчувати себе набагато бадьорішим протягом дня.
Основні характеристики
Треба обов'язково зважати на деякі технічні особливості девайса:
час автономної роботи;
захист від зовнішніх впливів;
сумісність з операційними системами;
якість збирання і комплектування.
Місткість батареї у браслетах невелика, та залежно від застосування пристрою він може пропрацювати на одному заряді від декількох днів до 1 місяця. Фітнес-годинник – аксесуар, який ви використовуватимете щодня, тож дивіться на показник IP.
Важливо розуміти, що фітнес-годинник не є самостійним пристроєм – усі функції будуть працювати тільки разом із вашим смартфоном. Майже всі браслети сумісні як з iOS, так і з Android-пристроями.
Звертайте увагу на дизайн, матеріал корпусу й ремінця. Деякі матеріали можуть спричиняти алергію чи не подобатися тактильно, тому обов’язково враховуйте це. Робіть вибір, спираючись на власні переваги, прагнення, активність і, звісно, бюджет.