У Міністерстві закордонних справ Росії зробили резонансну заяву з приводу резолюції Комітету міністрів Ради Європи по Криму, у якому різко засудили порушення громадянських прав на півострові.
Про це йдеться у заяві МІД РФ, повідомляє ONLINE.UA.
"Російська Федерація ніяк не вважає себе пов'язаною зазначеним рішенням Комітету міністрів і не вважає його правомірним використання українською стороною в її подальших пропагандистських побудовах. Для нас вони в силу свого неконсенсусного характеру політично і юридично нікчемні", - йдеться у заяві.
Читайте також: МЗС назвав рішення Ради Європи по Криму "визнанням репресій Росії в Україні"
Зокрема у Раді Європи закликали РФ скасувати рішення про заборону Меджлісу і про заборону лідерам Меджлісу в’їзду до Криму. Проте у Москві не зважають на ці заклики, заявивши, що населення Криму має правовий захист, гарантований міжнародними організаціями - Радою Європи та ООН.
Також в російському уряді звернули увагу на те, що положення кримських татар на півострові покращилось лише з приходом туди влади РФ.
"Населення (у Криму - ред.) повністю знаходиться під захистом російських законів і Конвенцій ООН і Ради Європи, включаючи Європейську конвенцію про захист прав людини і основних свобод. До речі, як і будь-який інший російський регіон, вони відкриті для відвідування будь-якими моніторинговими структурами РЄ та інших міжнародних організацій", - вважають у МЗС РФ.
"Рішення КМРЄ – не про людину, і не про його права. Воно – про те, як цю тему використовують в політичних цілях, не думаючи про дискредитацію самого Комітету міністрів", - вважають у МЗС РФ.
"Представники Києва внесли цей проект у спробі відвернути увагу від обговорення теми кричущих порушень основоположних для Ради Європи принципів верховенства права, демократії і прав людини в самій Україні. На жаль, Комітет міністрів та моніторингові структури Ради Європи традиційно на цей рахунок займають поблажливу позицію. А від неї недалеко і до покривання творяться українською владою або від їх імені злочинів", - заявили у путінському відомстві.
У МЗС РФ заявили, що "Російська Федерація буде змушена розглянути кроки з подолання утверджується в структурах Ради Європи практики кон'юнктурного політиканства щодо проблеми дотримання прав людини на всьому просторі РЄ".
Як повідомляв ONLINE.UA, кримська правозахисна група передала до Міжнародного суду ООН в Гаазі докази дискримінації українців щодо доступу до освіти українською в Криму.