Політолог Олексій Станчевський заявив, що нардеп від Радикальної партії України Сергій Рибалка вів брудну PR-кампанію проти мережі АТБ.
Про це він сказав, посилаючись на проведений ним "експеримент-розслідування", повідомляють "Коментарі".
Станчевський стверджує, що кінцевою метою кампанії нібито було рейдерське захоплення підприємства, а усі послуги лояльних експертів, політологів і навіть депутатів оплачувалися за певним прайсом, тези виступів прописувалися в спеціальних темниках.
"Був певний прайс: робота в соціальних мережах, публікація поста, публікація експертної думки, статті в інтернет-виданні, публікація в ЗМІ, виступ на телебаченні, участь у круглому столі. Все було окремо розписано, був окремий прайс, цінник, як це все пропонувалося і здійснювалося. Крім того, у нас є повністю листування, яке складалася з фактів домовленостей - що ми говоримо, коли говоримо, скільки за це отримуємо. І в кінці задокументовані саме ці кошти з відбитками пальців замовника", - заявив Станчевський в прямому ефірі телеканалу "NewsOne".
Він додав, що всі озвучені ним факти задокументовані і вже передані в Генеральну прокуратуру і СБУ. Також активісти звернулися до послів країн G7 в Україні, щоб дипломати взяли під свій моніторинг і контроль хід розслідування, щоб уникнути тиску на тих, хто його проводить.
"Наші служби не дуже хочуть відкривати справи проти державних керівників, особливо коли це питання, яке стосується політичної корупції", - заявив він, назвавши ситуацію з АТБ саме такою.
"Звернення до іноземних посольств додасть нашим правоохоронцям впевненості в своїх діях в цьому розслідуванні. Коли вони знатимуть, що ситуацію з АТБ моніторять також наші європейські і американські партнери, тоді вже буде важче "розписати" або закрити цю справу, а треба буде пускати її в хід. Тим більше що вся необхідна доказова база, вона є, ми готові її передати слідчим", - пояснив свої дії політолог.
Він припустив, що слідчі дії у справі можуть початися тільки після позбавлення Сергія Рибалки депутатської недоторканності або складання ним депутатського мандата.
"Не варто забувати, що у нас - парламентсько-президентська республіка. І цілий голова Комітету Верховної Ради (Рибалка очолює Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності) - це дуже важлива посада. У нас більше говорять про міністрів, про їх відповідальність. А голів комітетів у нас залишають без уваги. Але в парламентській республіці їх вплив набагато більше. І для іноземних посольств, - як я вчора відзначав під стінами американського посольства, - для західних демократій такі слова, як захист приватної власності, захист приватного інвестора, конфлікт інтересів, свобода засобів масової інформації - це не порожні слова", - додав Станчевський.
Активіст також нагадав, що торговельна мережа АТБ - один з найбільших в країні платників податків. Загалом в структурах АТБ працюють 50 тисяч українських громадян. І спроби змінити власників підприємства шляхом рейдерського захоплення правоохоронці повинні розглядати і розслідувати як замах на економічну і продовольчу безпеку країни, впевнений він.
"Ми повинні розуміти, що корпорація АТБ на сьогодні є одним з найбільших платників податків в Україні. За минулий рік вони сплатили 5,5 млрд грн до бюджетів усіх рівнів. І кампанія з дискредитації АТБ - це запуск законопроекту про націоналізацію в ВР, його лобіювання. Також ця медіа-кампанія з метою подальшої зміни власника повинна бути розцінена як посягання на економічні інтереси держави... Тут є повний склад злочину ... з огляду на, що задокументовано, як нам передавалися ці темники від Сергія Рибалки, як ми отримували гроші від Сергія Рибалки. Всі ці моменти у нас є, ми готові співпрацювати зі слідством", - резюмував Олексій Станчевський.