Протягом 2018 року в Україні в консульства держав, що входять до Шенгенської зони, за отриманням шенгенських віз зверталися 191,7 тис разів. Це майже вчетверо менше у порівнянні з кількістю звернень у 2017 році. Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані громадської організації «Європа без бар’єрів», два роки тому чительність заяв на отримання «шенгену» перевищувала 720,9 тис.
Падіння попиту на візи призвело до того, що Україна стрімко опустилася в неофіційному рейтингу поданих звернень. Якщо у 2017 році за цим показником ми були на 6-му місці у світі, то у минулому році вже на 16-му.
«Це нормальний тренд в умовах безвізового режиму, оскільки шенгенські візи для більшості українських громадян вже непотрібні. Через це спостерігається різке падіння чисельності поданих заявок», – повідомила директорка ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.
При цьому не варто забувати, що до консульств європейських держав за візами звертаються не тільки українці, але також і громадяни інших країн. Частина з них постійно чи тимчасово проживає на території України, інші приїжджають заради більш швидкого оформлення документів.
Крім разових туристичних та робочих віз помітно впала кількість заяв на отримання мультивіз. Якщо у 2017 році їх налічувалося 59,7% від загальної кількості, то минулого року лише 25,5%.
Схожа з Україною ситуація спостерігається у сусідній Грузії, де після встановлення «безвізу» кількість заявок на отримання шенгенських віз суттєво впала. Якщо у 2016 році в Тбілісі було подано понад 100 тисяч заявок, то минулого усього 2927.