Президент України Петро Порошенко в 22-гу річницю підписання Будапештського меморандуму між Україною, США, Великобританією і Росією знайшов спосіб натиснути на світове співтовариство, вважає політтехнолог, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.
Таку думку Голобуцький висловив в своєму блозі на ONLINE.UA.
Коментуючи 22-ту річницю підписання Будапештського меморандуму, Голобуцький сказав: «Вкрай цікаво: з чим на міжнародне співтовариство настільки активно попер Порошенко напередодні Нового року, що Британія через посла настільки незграбно спробувала зіскочити з відповідальності?»
Відзначимо, посол Великобританії заявила, що британська точка зору полягає в тому, що це меморандум взаєморозуміння, і з цієї точки зору він «є обмеженим в юридичному плані». «Обов'язки, які у нас є, згідно умов меморандуму, - це надавати консультації», - заявила посол.
"Ми обіцяли тільки консультації в обмін на без'ядерний статус" звучить якось ... негідно, чи що, для учасника ядерного клубу, який активно «будує» ЄС і є одним із засновників НАТО. А тут ще й якось дивно синхронно Джон Керрі публічно натякнув Дональда Трампа, що добре б радитися з Держдепом, перш ніж дзвонити закордонним лідерам ... », - продовжив Голобуцький.
«Загалом, 2017-й для міжнародного співтовариства повинен початися вкрай цікаво, хоча і з запізненням (інавгурація Трампа, нагадаю, призначена на 20 січня). Україна якраз встигне роздати нагороди, грамоти і премії всім причетним до "Грому" і внести при необхідності корективи в оборонну частину бюджету: тому як "Грім" - це добре, але немає межі досконалості, тим більше в нашому такому ненадійному і оманному світі» , - продовжив політтехнолог.