Постійна рада ОБСЄ збирається для обговорення ескалації навколо України
Категорія
Політика
Дата публікації

Постійна рада ОБСЄ збирається для обговорення ескалації навколо України

Постійна рада ОБСЄ збирається для обговорення ескалації навколо України
Джерело:  online.ua

Сьогодні розпочинається третій раунд переговорів постійної ради Організації з безпеки і співпраці в Європі. Засідання ОБСЄ стане першим у 2022 році, в ньому візьмуть участь усі 57 країн-членів. 

Джерело: RL, DW

Представники зберуться у Відні, ключовою причиною зустрічі є обговорення ескалації навколо українських кордонів у зв'язку з нарощенням російських військ. Ці переговори також можна також вважати спробою зниження напруження між Заходом та Росією.

Вони відбуваються на тлі завершення вчорашніх зустрічей дипломатичних місій НАТО та Росії у Женеві. Женевські перемовини, на думку аналітиків, так і увінчалися успіхом, адже сторони лише підкреслили свої «фундаментальні» розбіжності щодо європейської безпеки.

Посол США в ОБСЄ визнав, що на сьогоднішній зустрічі організації також не очікують прориву:

Я не думаю, що цього тижня будуть якісь конкретні результати. Наша головна мета, в принципі, – налагодити діалог... Наші позиції полярні, але це не означає, що немає елементів і сфер, щодо яких ми не можемо домовитися, – сказав Майкл Карпентер.

Виклик полягає в тому, щоб «визначити, в яких формах взагалі можливо поглибити діалог в найближчі кілька місяців або навіть рік», уточнює він.

Зустріч на тлі засідання Ради НАТО-Росія

Зустріч стане останнім із кількох дипломатичних заходів цього тижня, скликаних на тлі звинувачень Заходу в тому, що Москва накопичила танки й артилерію і близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що після чотиригодинного засідання ради між союзниками по НАТО і Росією існують «значні розбіжності».

Наші розбіжності буде нелегко подолати, але це позитивний знак, що всі союзники по НАТО і Росія сіли за один стіл і зайнялися предметними темами, – уточнив генсекретар.

Голова НАТО сказав, що альянс стоїть на своєму, відхиляючи вимоги Москви щодо нової архітектури безпеки в Європі, і повторюючи позицію НАТО, що Україна має право вирішувати сама своє безпекове майбутнє, а Росія не має права накладати вето на прийняття до НАТО нових членів.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?