Сьогодні розпочинається третій раунд переговорів постійної ради Організації з безпеки і співпраці в Європі. Засідання ОБСЄ стане першим у 2022 році, в ньому візьмуть участь усі 57 країн-членів.
Представники зберуться у Відні, ключовою причиною зустрічі є обговорення ескалації навколо українських кордонів у зв'язку з нарощенням російських військ. Ці переговори також можна також вважати спробою зниження напруження між Заходом та Росією.
Вони відбуваються на тлі завершення вчорашніх зустрічей дипломатичних місій НАТО та Росії у Женеві. Женевські перемовини, на думку аналітиків, так і увінчалися успіхом, адже сторони лише підкреслили свої «фундаментальні» розбіжності щодо європейської безпеки.
Посол США в ОБСЄ визнав, що на сьогоднішній зустрічі організації також не очікують прориву:
Я не думаю, що цього тижня будуть якісь конкретні результати. Наша головна мета, в принципі, – налагодити діалог... Наші позиції полярні, але це не означає, що немає елементів і сфер, щодо яких ми не можемо домовитися, – сказав Майкл Карпентер.
Виклик полягає в тому, щоб «визначити, в яких формах взагалі можливо поглибити діалог в найближчі кілька місяців або навіть рік», уточнює він.
Зустріч на тлі засідання Ради НАТО-Росія
Зустріч стане останнім із кількох дипломатичних заходів цього тижня, скликаних на тлі звинувачень Заходу в тому, що Москва накопичила танки й артилерію і близько 100 тисяч військових біля кордону з Україною.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що після чотиригодинного засідання ради між союзниками по НАТО і Росією існують «значні розбіжності».
Наші розбіжності буде нелегко подолати, але це позитивний знак, що всі союзники по НАТО і Росія сіли за один стіл і зайнялися предметними темами, – уточнив генсекретар.
Голова НАТО сказав, що альянс стоїть на своєму, відхиляючи вимоги Москви щодо нової архітектури безпеки в Європі, і повторюючи позицію НАТО, що Україна має право вирішувати сама своє безпекове майбутнє, а Росія не має права накладати вето на прийняття до НАТО нових членів.
Читайте також:
Кремль відреагував на нові поступки Байдена щодо України й НАТО
У Зеленського відповіли на звинувачення Путіна щодо активів СРСР
У Путіна нарештівідреагували на пропозицію України щодо Донбасу