Глава РФ Володимир Путін щоденно шокує міжнародну спільноту неоднозначними скандальними заявами - цього разу очільник Кремля почав публічно скаржитися, що колишні республіки СРСР, ставши незалежними, забрали "подарунки російського народу" у вигляді земель, однак його речник Дмитро Пєсков чомусь продовжує заперечувати територіальні претензії РФ. Путін спочтку згадав про те, що у республік СРСР було право виходу зі складу країни, однак процедура цього не була регламентована. Про це президент РФ розповів в інтерв'ю для фільму "Росія. Кремль. Путін", передає ONLINE.UA.
"Виникає питання: [як бути], якщо та чи інша республіка увійшла до складу Радянського Союзу, але отримала у свій "багаж" величезну кількість російських земель, традиційних російських історичних територій, а потім раптом вирішила вийти зі складу Союзу. Ну хоча б тоді виходила з тим, з чим прийшла, і не тягла б із собою "подарунки" від російського народу. Адже нічого цього не було прописано", - поскаржився Володимир Путін.
Після цієї неоднозначної заяви першим з коментарем виступив незмінний речник Кремля Дмитро Пєсков, який почав спростовувати слова президента РФ.
"Ні, у Росії немає територіальних претензій до своїх сусідів... Він (Путін) говорив не про подарунки. Він говорив про раніше допущені системні помилки в Конституції, які не передбачали цілої низки ситуацій, цілої низки розвитку подій, які мали б негативні наслідки для нашої держави. Президент нічого не говорив про те, чи залишилися, не залишилися [у РФ територіальні претензії до колишніх республік СРСР]. Він говорив саме про прорахунки в конституції, попередні", - сказав прессекретар Путіна.
Окрім того, Дмитро Пєсков наголосив, що глава Кремля говорив про те, що поправки до Конституції Російської Федерації зараз потрібні, в тому числі, для того, щоб не повторювати помилок Конституції СРСР, – адже журналіст говорив про помилки, які раніше були допущені. Що цікаво, Пєсков не захотів конкретизувати, про подарунки яким країнам говорив Путін: "Я залишаю це без коментарів".
За словами речника Кремля, фраза глави РФ не говорить про те, що якісь території можуть вийти зі складу сучасної Росії: "Ні, абсолютно ні". Він запевняє, що поправка, яка забороняє відчуження російських територій, – це крок для того, щоб виключити з нинішньої конституції системні прорахунки попередніх редакцій.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що український лідер Володимир Зеленський заявив, що вважає переговори з очільником Кремля Володимиром Путіним є дуже заплутаною і складною роботою.