Професор Євген Борисович Колесников — видатний український хірург, який стояв у витоків лапароскопічної техніки, він розпочав свій шлях з Одеського медичного університету й праці під менторством академіка Олександра Шалімова. Зараз він - лауреат чисельних міжнародних нагород, володар ще більшої кількості дипломів. Фахівець відзначився внеском у медицину ще на початку 1980-х років, коли розробив нові методи вилучення токсинів з крові та лімфи. Саме потяг до нових технологій привів молодого лікаря до лапароскопічної хірургії. Лише роки потому виявилося, що українська команда першою у світі активно практикувала таку методику. Колесников в ексклюзивному інтерв'ю ONLINE.UA розповів, у чому полягає головна мета сьогоденної хірургії та чому лікар повинен спрямовувати якомога більше зусиль на навчання — упродовж всього життя.
За словами професора, що також доклав руку до створення міжнародного "золотого стандарту" в лікуванні морбідного ожиріння, раз на кілька років він відвідує Гарвардський університет у США - там організовують курси, які дозволяють йому ділитися передовими розробками зі студентами в Україні.
"Це було вперше у світі на початку 80-х років минулого століття, про що ми тоді не знали, та заявили про свої піонерські дослідження в цій галузі пізніше. Першу невелику статтю про це опублікували в журналі "Клінічна хірургія" у 1985 році. На той момент було важко заявити про це міжнародній медичній пресі, бо на всі роботи, які мали значення для СРСР, накладали гриф "Для службового користування". Так ДСК наклали як на статтю, так і на мою докторську дисертацію. І тільки через роки ми змогли про це заговорити.
Остання моя доповідь про це була на Всесвітньому конгресі Міжнародної академії медичних наук у 2018 році в Королівському коледжі хірургів та лікарів у Глазго (Великобританія). У мене там було дві доповіді, одна з яких про те, що Україна була на початку цих досліджень у світовій хірургії", - розповів Євген Борисович.
Завдяки новітнім розробкам професор потрапив на практику в Німеччину та США. Тоді ж він познайомився з Гарвардом, де зацікавився лікуванням згаданого морбідного ожиріння. Лапароскопічний метод став все більше замінювати методи відкритої хірургії, зокрема й у цьому напрямку. Євген Борисович став надзвичайно цінним фахівцем, адже практикував таку працю ще з 1980-х.
Лапароскопія дозволяє робити менші надрізи, що зменшувало ризики й терміни відновлення пацієнта. "Золотий стандарт" - це результати роботи Колесникова та команди його американських колег, які дозволили проводити операції швидше та комфортніше для пацієнтів, однак без втрачання ефективності.
"Пацієнти, які дуже схудли та втратили 60-80-100 кілограм, вони, як правило, повертаються до свого звичного життя, тільки з ще більшим натхненням. І дуже часто після схуднення у них зникають патологічні синдроми, покращується здоров'я, з'являється відчуття легкості та можуть ставатися великі досягнення в роботі чи соціальному житті: хтось став головою сільської ради, хтось написав книгу, хтось одружився, сім'я відновилася. Є дуже позитивні результати після цього. Хірург просто повертає людину до її нормального життя", - резюмував Євген Борисович.
Також ексклюзивне інтерв'ю ONLINE.UA можна прочитати англійською мовою.
Євген Колесников — хірург вищої категорії, професор кафедри загальної та невідкладної хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика та одночасно професор Київського медичного університету (з викладанням хірургії англійською мовою), доктор медичних наук, професор, член Асоціації післядипломного навчання Гарвардського університету (США), віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії, член Американської академії косметичної хірургії, лауреат Премії та Медалі Міжнародного коледжу хірургів (США) та Державної премії України, академік Міжнародної академії медичних наук (IMSA), провідний хірург медичного центру Deva Clinique.