Команда «Ля Телепате» створила різні напрямки для психологічного консультування та ефективної допомоги українцям від початку війни. Підрозділ кризового консультування працює і зараз у режимі 24/7.
Джерело: ONLINE.UA
У перші дні війни була цілковита дезінтеграція у сфері психології і психіатрії. Неймовірно велика хвиля самогубств, панічних атак, гострих стресових реакцій серед населення і військових показали цілковиту неспроможність державної системи охорони здоров’я справитися з цими викликами.
Багато психологів та асоціацій почали надавати психологічну допомогу всім. Практично всі біженці з окупованих територій росією ринули на західну частину України. Їхній страх у очах, панічні реакції і характерна поведінка індукувала психічні розлади та загострення психосоматичних хвороб у мешканців не окупованої території України.
Як команда «Ля Телепате» допомагає українцям під час війни
З перших днів центр бізнес- та психологічного консультування «Ля Телепате́», який заснований Оленою Коссак у 2015 році, почав формувати психологів для надання психологічної допомоги, юридичної допомоги, а також допомоги з поселенням та логістикою.
Підрозділ кризового консультування працює і зараз у режимі 24/7.
Допомога є комплексною і в основу її діяльності покладена бригадна модель надання психологічної допомоги за Богданом Ткачем.
Суть якої полягає у скринінговій діагностиці і розподілі в залежності від важкості і нозології потоку клієнтів.
Другим етапом є надання консультативної допомоги з легкими випадками та постановка багаторівневого діагнозу клієнтам з важким перебігом розладу.
Власне кожен фахівець займається роботою з певним аспектом проблеми клієнта, а очолює цю бригаду нейропсихолог, який здійснює кваліфікації симптоматики на первинну, вторинну і третинну, що є визначальним у побудові стратегії і тактики надання комплексної допомоги.
Тому були фахівці з нейропсихології, психотравми, фізичної терапії (масажисти і фахівці з краніосакральної терапії), психіатри.
Були такі випадки, що люди мали переломи кінцівок і через свою стресову реакцію не відчували болю і не помічали переломів тому доводилося запрошувати та скеровувати до лікарів.
Наплив людей був такий великий, що довелося масштабувати підрозділи центру і розгортати додаткові його представництва.
Команда «Ля Телепате» створила різні напрямки для ефективної допомоги постраждалим
Заслуговують на увагу такі напрямки:
«Ваш психолог», який реалізовувався у форматі анонімної індивідуальної роботи з Клієнтами;
«Кризова психологія» онлайн та офлайн консультації з залученням фахівців з інших міст (Київ, Одеса);
«Сімейні проблеми» для пар яких розлучила війна;
«Дитячий психолог» для вирішення широкого спектру педіатричної та педагогічної психології.
Варто наголосити, що у форматі телепсихологічного консультування надається допомога не лише особам у Галичині, а й всім Українцям, як на вільних і окупованих землях так і в інших країнах.
Крім психолого-медичної допомоги була приділена велика увага ресоціалізації і адаптації внутрішніх мігрантів чи правильніше сказати гостей з «Великої України» до нових економічних реалій та культурних особливостей галицького краю.
Перше — це навчання мігрантів української мови. Мова має визначальне значення для державотворення
Друге — це працевлаштуванні і допомога запустити заново свій втрачений чи частково втрачений бізнес.
Для цього надавалася консультативна допомога та ведення тренінгів з стратегічного і тактичного маркетингу, управління персоналом, тімбілдингу.
Також велася інтенсивно пропагандивна робота і як в Україні так і за її межами. Максимально приверталася увага до потреб фронту так і проблем цивільного населення. Реалізовувалася ця робота через залучення іноземних селебріті, виступи на телебачення, дописами в соцмережах, ознайомлення світу з історичним аспектом антиукраїнської політики росії (Голодомори, репресії, війни).
У «Ля Телепате» є можливість стати психологом
Проте найбільшою гордістю нашого центру є створення освітніх програм для швидкого формування психологів-професіоналів для надання допомоги населенню в час війни та поствоєнний час.
Напрямок з «Постнекласичної нейропсихології» та «Інноваційної сексології» проводить засновник Української наукової школи нейропсихології, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник, лікар, професор, керівник науково практичного центру нейропсихології та психосоматики при «Дева клінік» Богдан Ткач.