16 вересня очільник представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас провів термінову зустрічі з генпрокуроркою Іриною Венедіктовою - варто звернути увагу на те, що сторони детально обговорили питання призначення очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Що важливо розуміти, також нещодавно посли країн "Великої сімки" невідкладно звернулися до офіційного Києва — вони вкотре нагадали про необхідність прозорого та політично нейтрального відбору керівників антикорупційних органів. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на заяву Маасікаса у Twitter.
"Хороша зустріч з генеральним прокурором Венедиктовою. Беручи до уваги саміт Україна-ЄС 1 жовтня, макрофінансову допомогу ЄС і майбутнє голосування у Верховній раді, ми обговорили поточну атестацію прокурорів, розслідування справ Майдану та висунення відбір голови САП" - написав представник Європейського Союзу у Twitter.
Варто звернути увагу на те, що очільниця ОГП не відповідає за питання, пов’язані з макрофінансовою допомогою, однак має вплив на процес відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. В повідомленні посла ЄС не розповідається про деталі дискусії, однак нещодавно ключові європейські держави та Світовий банк письмово звернулися до українського парламенту та попередили про проблеми у проєкті рішення щодо процедури заміни керівника САП Назара Холодницького.
Не можна не звернути увагу на те, що прозоре та відповідне до критеріїв обрання нового очільника САП є одним з критеріїв надання 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС. Окрім того, зазначається, що це є одним з критеріїв за так званим механізмом призупинення безвізу з боку Євросоюзу.
Як уже згадувалося, 3 вересня парламент не зміг призначити представників у конкурсну комісію з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - забракло голосів.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що 28 серпня офіційно стало відомо, що прокурор САП Віталій Пономаренко неочікувано для всіх вніс постанову про закриття справи "Роттердам+".