Президент Азербайджану розповів, як Путін врятував Вірменію
Категорія
Політика
Дата публікації

Президент Азербайджану розповів, як Путін врятував Вірменію

Президент Азербайджану розповів, як Путін врятував Вірменію
Джерело:  online.ua

Після оголошеного перемир'я в Нагірному Карабасі президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що саме російський глава Володимир Путін врятував Вірменію в збройному протистоянні. Азербайджанський лідер закликав прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна подякувати Путіну за порятунок його країни, яка "на 100 відсотків" залежить від Росії. Алієв в черговий раз підкреслив, що Вірменія "повинна змиритися" з втратою територій в Нагірному Карабасі, які "вона більше ніколи не побачить". Глава невизнаної Нагірно-Карабахської республіки Араік Арутюнян у відповідь заявив, що регіон не може прийняти умови Баку і пригрозив оголошенням великої війни, до якої він закличе всіх вірмен. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РБК.

"Коли Пашинян висунув нам всім ультиматум, коли він образив почуття азербайджанців, він повинен був бути покараний за це, і ми це зробили. І нехай дякує Путіну за те, що в черговий раз Росія прийшла на порятунок Вірменії", - сказав Алієв.

Він зазначив, що у Росії є маса інструментів, щоб за короткий час "протверезити" Вірменію. Азербайджанський лідер нагадав, що заява за підсумками московських переговорів Баку і Єревана передбачає виведення вірменських сил з Нагірного Карабаху.

"У Росії є маса інструментів, щоб за короткий час переконати Вірменію, що єдиний вихід з положення - і не тільки в плані військового протистояння, а й в цілому для майбутнього Вірменії - в тому, щоб знайти рішення з Азербайджаном, а воно досить просте: піти з території, вивести війська, наші люди туди повернуться, і ми будемо намагатися знову жити поруч. Вірменія повинна змиритися з тим, що ці території у нас, що вона їх більше ніколи не побачить і не буде робити ніяких спроб відвоювати", - додав Алієв.

Лідер невизнаної Нагірного Карабаху не згоден з умовами Алієва. Він пригрозив початком вітчизняної війни, якщо Баку буде домагатися повернення так званого Арцаха під контроль азербайджанської влади.

"Ми не можемо прийняти обов'язкова умову від Азербайджану, мета якої - знищити народ Арцаха, тисячолітню культуру Арцаха, саму історію Арцаха. Я оголошу вітчизняну війну, закличу всіх вірмен прийняти не тільки матеріальну, а й фізичну участь. Вони хочуть тривалої війни? Ми не відмовимося, якщо буде нав'язана саме ця війна", - заявив Арутюнян на прес-конференції 11 жовтня.

Як відомо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією триває кілька десятиліть. Причиною став Нагорний Карабах, який де-юре знаходиться на азербайджанській території, а ось фактично - під контролем вірменського командування. Війна між Вірменією і Азербайджаном тривала до травня 1994 року, але з тих пір конфлікт вважався замороженим. Азербайджанська влада вважають Карабах окупованою територією, а Вірменію - агресором.

27 вересня в Нагірному Карабасі, населення якого становить близько 140 тисяч осіб, поновилися запеклі бої між Вірменією і Азербайджаном. Сторони конфлікту ввели військовий стан, оголосили про мобілізацію і повідомляють про поранених і жертв серед мирного населення, а також про сотні загиблих військовослужбовців. Військові експерти оцінюють ситуацію в Нагірному Карабаху як вкрай небезпечну. Вони побоювалися початку нової повномасштабної війни, до якої можуть приєднатися Туреччина, яка стоїть на стороні Азербайджану, і Росія, де підтримують Вірменію.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Міністерство закордонних справ Азербайджану в неділю, 11 жовтня, повідомило, що вірменська армія завдала ракетного удару по одному з найбільших міст Азербайджану - місту Гянджа. Внаслідок ракетної атаки загинули мирні люди, серед постраждалих є діти. У Вірменії заперечують причетність до ракетного удару.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?