Президент Євроради підтримав виключення РФ з Радбезу ООН
Категорія
Політика
Дата публікації

Президент Євроради підтримав виключення РФ з Радбезу ООН

Президент Євроради підтримав виключення РФ з Радбезу ООН
Джерело:  online.ua

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив про необхідність розробки механізму припинення членства РФ в Раді безпеки ООН через злочинну війну проти України.

Джерело: телеканал  RTVi

Шарль Мішель закликав виключити РФ з Радбезу ООН 

Думаю, що в міжнародному праві є вада, якщо постійний член радбезу ООН, у цьому випадку Росія, зухвало порушує міжнародне право. На мій погляд, слід було б встановити механізм припинення членства: я не говорю про повне виключення Росії, але як мінімум про припинення членства Росії в Раді безпеки, - зазначив Шарль Мішель.

Однак, він зауважив, що наразі це нібито неможливо, адже "приведе в глухий кут сам концепт безпеки ООН".

Ми добре бачили, що до початку бойових дій в Україні концепт безпеки ООН вже сильно барахлив і мав чимало труднощів у функціонуванні під час вирішення великих міжнародних проблем. Отже, я серед тих, хто вважає, що рано чи пізно реформа функціонування ООН буде обов'язковою, - наголосив президент Євроради.

У той же час очільник зовнішньої дипломатії ЄС Жозеп Боррель засудив військову підтримку Іраном РФ на тлі злочинної війни проти України.

Тегерану відомо про воєнні злочини Росії, що тривають, спрямовані проти цивільної інфраструктури. Іран робить величезну стратегічну помилку, він обирає хибний шлях і руйнує свій авторитет, коли вдає, що не стає ні на чий бік у цій війні, - наголосив Боррель.

Боррель додав, що порушив це питання перед міністром закордонних справ Ірану, і той у відповідь "рішуче заперечив, що Іран надає безпілотники Росії, і стверджував, що такі постачання мали місце лише до нападу Росії" на Україну.

Також топдипломат ЄС закликав іранську владу припинити страти й криваві репресії проти мирних протестувальників.

Перехід на бік Росії та неприйнятні придушення протестів не можуть залишатися без наслідків. Саме тому минулого тижня Рада міністрів закордонних справ ЄС ухвалила нові санкції проти Ірану у відповідь на постачання безпілотників до Росії, а також через порушення прав людини, - підкреслив Боррель.

Як відомо, Росія останні кілька місяців активно використовує іранські безпілотники-камікадзе Shahed, видаючи їх за російські дрони "Герань", а також вела переговори з Тегераном про постачання додаткової зброї, насамперед ракет. Крім того, за деякими даними, в окупованій Україні були іранські інструктори, які допомагали російським силам.

США, Європейський Союз і Канада вже запровадили санкції проти Ірану за військову допомогу Росії, а Україна обговорює можливість розриву дипломатичних відносин з Іраном. Офіційно Москва й Тегеран заперечують звинувачення Заходу.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?