Міністерство юстиції США планує висунути перше в історії звинувачення в кібер-злочинності чотирьом росіянам, в тому числі й представникам ФСБ Росії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Washington Post.
"Міністерство юстиції має намір висунути в середу звинувачення проти двох російських шпигунів і двох хакерів в зв'язку з викраденням інформації з облікових записів 500 млн користувачів Yahoo в 2014 році, що стане першими звинуваченнями Сполучених Штатів в кібер-злочинності проти представників російського уряду", - йдеться в публікації.
В обвинувальному списку фігурують, в тому числі, двоє співробітників ФСБ - Дмитро Докучаєв і його начальник Ігор Сущин. Видання зазначає, що особливо обурливим для урядовців в США стало те, що ці люди працювали в підрозділі розслідування кібер-злочинів ФСБ - подібного до кібер-дивізіону ФБР. Один з американських чиновників, наближених до розслідування, назвав це "досить сумним" фактом, оскільки цей підрозділ ФСБ мав розслідувати комп'ютерні вторгнення, але, як виявилося, уряд Росії використовує його для хакерських атак.
Читайте також: Трамп і Путін користуються однією "спецслужбою": західні ЗМІ про новий скандал
Звинувачення Мін'юсту США включають в себе злом, шахрайство, викрадення інформації, що є комерційною таємницею, а також економічне шпигунство. У матеріалі наголошується, що це є частиною більшої справи, заведеної в США. При цьому наголошується, що звинувачення не пов'язані зі зломом поштового сервера Національного комітету Демократичної партії і розслідуванням щодо втручання РФ у президентську кампанію 2016 року.
"Але цей крок відображає зростаюче прагнення уряду США по залученню іноземних урядів до відповідальності за злочинні дії в кіберпросторі", - пише видання.
Варто відзначити, що в мережі активно обговорюють звинувачення США проти Росії. Частина користувачів засуджує дії російських хакерів.
Частина росіян висміяла США і звинувачення проти російських шпигунів.
Як повідомляв ONLINE.UA, звіт компанії з кібербезпеки CrowdStrike щодо операції групи російських хакерів FancyBear по відстеженню української армії, оприлюднений в грудні 2016 року, міг бути підготовлений в рамках спецоперації Кремля.