Вимоги не скасовувати мораторій на експорт необробленої деревини з України до Європи є популістськими і принесуть тільки проблеми українському бізнесу.
Про це в своєму блозі на ONLINE.UA розповів український економіст Борис Кушнірук.
За його словами, в обговоренні мораторію на вивезення лісу з України «головна теза захисників цього мораторію полягала в тому, що ми таким чином повинні захистити внутрішніх підприємців, які займаються розпилюванням деревини, щоб у них було сировина».
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко пообіцяв європейцям ініціювати законопроект про скасування мораторію на експорт лісу в обмін на фінансову допомогу Європи.
«Дивіться, кажуть, у нас же корумпована країна, у нас же, бачите, проблеми з податковою системою, у нас високе податкове навантаження, у нас немає доступу до дешевих кредитів. Так ось, з огляду на те, що все у нас так погано, потрібно захистити наших виробників. І захистити їх потрібно тим, що ми закриємо можливості вільно купувати на ринку. Вільно закуповувати цей ліс і експортувати», - розповів економіст.
Читайте також: У ЄС визнали: Порошенко дещо пообіцяв їм за фінансову допомогу
Кушнірук додав, що в такому підході є серйозна проблема.
«Замість того, щоб поліпшити податкову систему, знімати причини, які породжують корупцію, створюють несприятливі умови в грошово-кредитній політиці, ми консервуємо все це. Ми хочемо за рахунок захисту внутрішнього ринку, накладенням мораторію створити вигідніші умови для внутрішніх виробників, при тому, що залишаємо всі інші проблеми в незмінному вигляді», - підкреслив він.
Експерт упевнений, що «це - той шлях, який нікуди не веде, навпаки, він нас веде в депресивний стан, він нас веде тільки в сировинну економіку».
«Західні експерти відзначають: вибачте, але в цьому випадку ви, по-перше, порушуєте норми СОТ, по-друге, ви порушуєте норми Угоди про асоціацію з ЄС. Якщо ви розраховуєте, що будете створювати якісь неринкові системи преференцій і неринкові системи захисту внутрішніх товаровиробників, і при цьому сподіватися, що ви будете поставляти без обмежень продукцію, експортувати на зовнішні ринки, то це ілюзія. Цього не буде», - розповів економіст.
Читайте також: ЄС дасть Україні сотні мільйонів євро, але є дві умови
На закінчення Кушнірук нагадав, що західні експерти попереджали українців: «Якщо ви хочете, щоб ваші товаровиробники мали доступ до інших ринків, такі ж умови повинні отримати інші іноземні компанії на території України».
«Тому очевидно, що такий шлях захисту українців та українських виробників є вкрай неефективним, він нікуди нас не приводить», - резюмував він.
Більше читайте на ONLINE.UA: Запрет на продажу леса и путь Украины в никуда.