Індекс ділових очікувань українських підприємств на наступні 12 місяців досяг найвищого рівня з другого кварталу 2011 року - 120,6%.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на дані опитування Національного банку України, проведеного в I кварталі 2018 року.
Згідно з даними, "задовільним" або "хорошим" своє фінансово-економічне становище вважають 88% опитаних. При цьому частина опитаних, які оцінили його як "гарне", збільшилася з 20% до 22%.
Кількість компаній, які прогнозують поліпшення свого фінансового стану протягом наступних років, зросла з 24% до 29%.
Читайте також: Україна піднялася в рейтингу легкості ведення бізнесу, – Порошенко
Збільшення інвестиційних витрат, на яке очікують підприємства всіх видів економічної діяльності, бізнес планує профінансувати за рахунок більш активного залучення іноземних інвестицій.
Опитування показало, що в даний час потреба підприємств в позикових коштах є найвищим з початку проведення опитувань.
Так, значна частина респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності. Як і раніше український бізнес надає перевагу кредитам в національній валюті.
За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави і занадто складні процедури оформлення документів.
Читайте також: Порошенко підписав закон, що спрощує ведення бізнесу
Підприємства також очікують зростання обсягів виробництва в цілому в Україні. Про це заявило кожне третє з опитаних підприємств. Ще 50% компаній вважають, що обсяг виробництва в країні залишиться на поточному рівні. Найбільш оптимістично налаштовані представники компаній переробної промисловості, торгівлі та сільського господарства.
У той же час очікування бізнесу щодо зростання споживчих цін у наступні 12 місяців дещо посилились - до 11% (в минулому кварталі - 10,4%). У НБУ відзначають, що це пояснюється погіршенням очікувань підприємств щодо ситуації на валютному ринку - 81% опитаних вважають це ключовим фактором.
Крім того, на думку підприємств, на динаміку цін впливатимуть витрати на виробництво, вплив яких посилився доходи в порівнянні з попередніми опитуваннями, а також рівень доходів населення і соціальних витрат бюджету.
Як повідомляв ONLINE.UA, міністр юстиції Павло Петренко вважає реальним подальше зростання України в рейтингу Doing Business на 30 позицій.