Україна досягла прогресу на шляху до європейської інтеграції з важливими досягненнями після підписання Угоди про асоціацію з ЄС в 2014 році.
Про це йдеться в звіті комітету із закордонних справ ЄС щодо імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє ONLINE.UА з посиланням на сайт Європарламенту.
"З моменту підписання Угоди про асоціацію в 2014 році Україна здійснила більше проєвропейських реформ, ніж за всі попередні роки незалежності України, але потрібні додаткові зусилля, страждає громадська підтримка модернізації та реформ", - йдеться в опублікованому документі, який був прийнятий на засіданні комітету ЄП (за - 41 голос, проти - 9).
Європарламентарі в звіті підкреслили, що Україна досягла значного прогресу в реформуванні сфер енергетики, охорони здоров'я, пенсійного забезпечення, освіти, державного управління та децентралізації, а також в сферах банківської та макроекономічної стабілізації. У цьому ж документі високо оцінили співпрацю України з Європою в енергетичному секторі, що підтверджують реформи на ринку газу і електроенергії.
"Оскільки Україна грає вирішальну роль в європейській енергетичній мережі, депутати ЄП засуджують будівництво трубопроводу "Північний потік-2", оскільки це політичний проект, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці. Тому вони закликають його скасувати", - йдеться в доповіді.
Крім цього європарламентарі відзначили, що на сьогоднішній день головним завданням України з євроінтеграції є боротьба з корупцією та олігархами, проведення реформ децентраліціі, модернізація судової системи країни, яка залишається неефективною, корумпованою і політично залежною.
Оприлюднений звіт по Україні буде представлений під час грудневого пленарного засідання всіх палат в Страсбурзі, де за нього буде проведено голосування.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що в Україні підготовлено президентський закон про внесення змін до Конституції щодо закріплення стратегічного курсу України на вступ до ЄС і НАТО.