Вчені із проекту "Зворотній зв'язок в реалістичних середовищах 2" (FIRE-2) продовжують шокувати світ результатами своїх досліджень. Астрономи намагаються з'ясувати те, як формувалися зірки в області галактичного гало Чумацького шляху. Як відомо, раніше вважалося, що зірки майже ніколи не змінюють своїх орбіт. Однак нещодавно дослідники не тільки спростували цю теорію, а й дійшли висновку, що зірки навіть можуть бути викинуті за межі галактики. Варто зазначити, що нові вражаючі дані були отримані за допомогою комп'ютерного моделювання. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на Eurekalert.
За словами науковців, розбіжності між прийнятими теоріями і показаннями моделювання викликали у них подив. Однак після вивчення інших джерел вони остаточно переконалися в своїй правоті.
"Високоточні розрахунки показали, що Чумацький Шлях запускає зірки в космічний простір в потоках, викликаних вибухами наднових", - пояснює один із головних дослідників Джеймс Баллок.
Вчені дійшли висновку, що область гало - це археологічні записи різних періодів існування галактики. Що важливо розуміти, моделювання за допомогою FIRE-2 дозволило астрономам побачити що відбуваються у Всесвіті процеси на власні очі. В ході вибухів наднових викидається величезна енергія та газ, які і виштовхують окремі зірки в гало Чумацького шляху.
"Зірки на зразок Сонця мають низький шанс бути виштовхнути, оскільки володіють підвищеною кількістю металу в своєму ядрі. Світила з меншим об'ємом металів знаходяться в більшій небезпеці, в разі якщо на невеликій відстані від них відбудеться вибух наднової", - стверджують астрономи.
Раніше ONLINE.UА публікував відео астероїда 1998 OR2, який наблизиться до нашої планети на максимально близьку відстань вже через два дні.