За словами колишнього головнокомандувача військ США у Європі та ведучого війського експерта вашингтонського Центру аналізу європейської політики, генерала Бена Ходжеса, вторгнення Росії до України не є неминучим, але одними своїми заявами Кремль вже багато що зробив для цього.
Джерело: РБК-Україна
Загроза вторгнення Росії в Україну
Ходжес відзначив, що у партнери з НАТО не хотіли би нового конфлікту з Росією.
Очевидно, ми хотіли б, щоб це не перетворилося на розширення існуючого конфлікту. Важливо, що люди за межами України розуміють, що Росія вже вторглася до України і що зараз на Донбасі тривають бої, - підкреслив експерт.
На думку Ходжеса, заяви Кремля націлені на подальшу ескалацію і створення приводу для вторгнення в Україну.
Не думаю, що розширення конфлікту неминуче. Але росіяни багато зробили, щоб це стало можливим. З погляду як нарощування військових можливостей на суші та на морі, так і наратива, їх риторики, - зазначив експерт.
За словами Ходжеса, наразі між Росією та Заходом дуже високий рівень ескалації, який ускладнюється тим, що у Кремлі розраховують на те, що Західні партнери під тиском підуть на поступки у питанні України.
Фото - Pixabay
Небезпека в тому, що Путін діє на настільки високому рівні терпимості до ризику, що потенціал жахливого прорахунку зараз навіть вищий, ніж, гадаю, був тиждень тому, - повідомив експерт.
Аналітик підкреслив, що зараз головна задача, що стоїть перед західними партнерами, це донести до Кремля єдину узгоджену позицію.
Кремль повинен повірити, що ми серйозні. Щоб там не думали: "ми зможемо пережити санкції США, бо інші, як і раніше, відкриті для бізнесу". Це ключове, - заявив Ходжес.
Підготовка Росії до вторгнення в Україну
Як уже згадувалося раніше, 17 грудня МЗС РФ опублікувало "проєкти договорів" про фактично розподіл сфер впливу у Європі, які Кремль планує підписати з НАТО та Штатами.
Ба більше, РФ зажадала, щоб члени Альянсу взяли на себе зобов’язання, які унеможливлять розширення блоку у майбутньому, у тому числі приєднання України, а також інших держав.
Також офіційна Москва пропонує відмовитись "від ведення будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії".
За словами речниці Білого дому, команда Джо Байдена не буде розглядати пропозиції та вимоги Кремль без європейських партнерів.
Читайте також:
Польща вимагає у партнерів відмовитися від поступок Путіну
У Зеленського відповіли на звинувачення Путіна щодо активів СРСР
У Путіна нарешті відреагували на пропозицію України щодо Донбасу