Психологи із Канади дійшли висновку, що характер партнерів в стосунках не такий важливий, як самі відносини. За словами експертів, хороші відносини – це передусім спільне уявлення про характер відносин, які хочуть побудувати їх учасники. З такою неочікуваною заявою вчені виступили після того, як вивчили досвід понад 11 тисяч пар і проаналізували понад 40 досліджень на цю тему. Вони також звернули увагу на те, що у перші місяці знайомства задоволеність від відносин залежить лише на 19% від заявлених психологічних рис партнера і на 45% – від збігу уявлень про відносини. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на видання Inverse.
Фахівці переконують, що згодом особистість партнера може впливати на задоволеність від відносин менше ніж на 5%.
"Людина, яку ви вибираєте, не так важлива, як відносини, які будуєте. Динаміка відносин, які ви будуєте разом з кимось – загальні норми, зрозумілі тільки вам жарти, загальний досвід – набагато перевершують окремі характеристики особистостей, що беруть участь в цих відносинах", - пояснюють автори праці.
За їхніми словами, в дослідженні детально розглянули окремі складові романтичних відносин: особисті характеристики партнерів та характеристики відносин.
До особистих враховували такі складові, як дохід, вік або емпатія. До характеристик відносин – пристрасть, сексуальна задоволеність партнерів. На переконання вчених, у всіх парах ці категорії змішані, але не всі вони рівноцінні. Опитування показало, що найважливіша з індивідуальних характеристик – це задоволеність життям.
"До найважливіших характеристик відносин відносяться: бажання партнера зробити відносини постійними; вдячність за партнера; сексуальне задоволення і турбота про сексуальне задоволення партнера", - йдеться в повідомленні видання.
Психологи наголошують, що щасливі відносини – це не пошук ідеального партнера або його зміна, а будівництво самих відносин — створення умов, які дозволять цим відносинам процвітати.
Раніше ONLINE.UA розповідав, як перше кохання впливає на долю людини та її світосприйняття.