Психологи з Південно-Каліфорнійського університету прийшли до висновку, що ностальгія – це змішана емоція, але в повсякденному житті ця суміш виразно негативна, передає ONLINE.UA з посиланням на MedicalXpress.
Вчені вирішили організувати масштабне дослідження та дізнатися, як часто люди можуть піддаватися ностальгії і наскільки інтенсивно вони відчувають цю емоцію.Для участі в експерименті відібрали 230 студентів. Протягом двох тижнів вони заповнювали анкети, в яких відповідали на питання про відносини з друзями і знайомими, вказували досягнення і провали в навчанні і на роботі. Також їх попросили повідомляти про випадкові події, зокрема, про давно забуту і випадково почуту пісню.
"Результати тестів показали, що ностальгію людина може відчувати кілька разів протягом дня. В основному, мова йде про сумні моменти. Виявилося, що в ці дні добровольці відчували себе більш напруженими, пригніченими і самотніми. Також вони були менш задоволені своїм життям, багато роздумували, повідомляли про зниження самооцінки і переживали почуття жалю.Після ностальгічних переживань студенти помічали, що занепокоєння вони відчували і на наступний день", - сказано в повідомленні.
Психологи повідомляють і про позитивну сторону ностальгії. Її відчували люди у дні, коли вони допомагали комусь, чули новини про старих знайомих або відчували натхнення.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що люди, які мають зайву вагу, є більш щасливими, ніж стрункі. Про це за підсумками своїх досліджень розповіли вчені Брістольського університету у Великобританії.