Путін і його жінки: опублікована нова версія тексту компромату
Категорія
Світ
Дата публікації

Путін і його жінки: опублікована нова версія тексту компромату

Путін і його жінки: опублікована нова версія тексту компромату
Джерело:  OCCRP

Центр із дослідження корупції і організованої злочинності OCCRP опублікував повний текст розслідування, який містить компромат на президента Росії Володимира Путіна.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на OCCRP.
Оригінал розслідування, опублікований на сайті OCCRP, має набагато більше деталей, ніж у Reuters, оскільки основне розслідування вів саме їх центр, який потім передав частину інформації британському агентству.
Наводимо повний текст розслідування під назвою: "Росія: бізнесмен керує будинками наближених осіб".
"Таємничий російський бізнесмен, в минулому - керівник підприємства з управління держмайном, купував квартири в Москві і Московській області для ряду жінок з оточення президента Росії Володимира Путіна, в тому числі його дочки; Аліни Кабаєвої, і дівчини, яка опублікувала в мережі грайливе повідомлення в своєму блозі "Pussy for Putin" (в перекладі - «Кішечка для Путіна»), в якому вона дарує російському лідерові кошеня і звеличує його талант керівника.
47-річний Григорій Баєвський працював на Аркадія Ротенберга, людину з хорошими зв'язками в Кремлі і давнього друга і спаринг-партнера Путіна по дзюдо. Згідно з документами Баєвський не тільки допоміг Путіну вирішити кілька дуже особистих і делікатних питань, а й заробив статки на сумнівних угодах з державою.

Прикриття для сім'ї
Путін завжди намагався побудувати непроникну стіну навколо своєї сім'ї, щоб захистити їх від пильної уваги, зверненої на нього, і від ризиків, пов'язаних з його професійною діяльністю. Так, незважаючи на припущення про минуле дітей Путіна, що висловлюються світовими ЗМІ протягом останніх кількох років, Кремль так ніколи і не підтвердив їх особи.
Але в минулому році в непроникній стіні з'явилися перші тріщини, коли Катерина Тихонова, молода і тоді невідома жінка, раптово очолила престижний і амбітний проект з розширення території Московського державного університету (МДУ). Бюджет проекту оцінюється в 110 млрд руб. ($1,7 млрд). Розслідування, проведені щоденним російським виданням РБК, Reuters і OCCRP, підтверджують, що Тихонова - справді молодша дочка російського лідера.
Значна частина наукової роботи Тихонової в університеті фінансувалася найбільшими російськими державними компаніями, на чолі яких стоять найближчі прихильники Путіна.
Один із секретів Росії, що найбільш ретельно охороняються, - місце проживання сім'ї Путіна. Ця інформація рідко вказується навіть в офіційних документах. Проте в 2012 році, створюючи пов'язану з її роботою компанію, Тихонова вказала свою офіційну адресу. OCCRP змогла перевірити вказану адресу. Офіційно Тихонова проживає в скромній однокімнатній квартирі в Підмосков'ї, неподалік від Ново-Огарьово, де зазвичай живе і працює її батько. З міркувань безпеки OCCRP не публікує адресу квартири Тихонової.
Починаючи з 2007 року, власником квартири, в якій прописана Тихонова, є Баєвський, до недавнього часу маловідомий бізнесмен з Санкт-Петербурга.
У середині нульових Баєвський керував Дирекцією з інвестиційної діяльності (ДІД), державним підприємством в складі Федерального агентства з управління державним майном (Росмайно).
Основною функцією ДІД є ефективне управління об'єктами державної власності. Тому пішовши зі своєї посади в ДІД в 2009 році, Баєвському не довелося навіть перекваліфікуватися: від управління держмайном він перейшов до управління приватним майном людей з оточення Путіна.
Зв'язки з Путіним
Згідно з інформацією з відкритих джерел, навіть під час своєї служби в ДІД Баєвський вже був тісно пов'язаний з Аркадієм Ротенбергом, одним з давніх друзів Путіна. Ротенберг входить в число осіб, щодо яких США і Європейський Союз (ЄС) впровадили персональні санкції у зв'язку з кризою на Сході України.
Згідно Раді Євросоюзу, Ротенберг процвітав під заступництвом Путіна.
«Він нажив свої статки під час правління Путіна. Російські відповідальні особи і керівники віддавали йому перевагу при укладанні важливих контрактів з урядом РФ або з державними компаніями. Його компанії отримали кілька вкрай вигідних контрактів в рамках підготовки Олімпійських ігор в Сочі», - йдеться в заяві Ради ЄС.
У своєму рейтингу «Королі держзамовлення - 2016» російське видання журналу Forbes віддало Ротенбергу перше місце, вказавши більш ніж півтрильйона рублів (US $7.4 billion) як суму отриманих ним держпідрядів. Багато, якщо не більшість, контрактів, отриманих компаніями Ротенберга, були передані їм без конкуренції.
Баєвський пов'язаний з Ротенбергом вже давно. У 2004 році Баєвський переоформив вкрай дорогу квартиру в центрі Москви, на Великій Ординці, на дочку Ротенберга Лілію. З 2006 року Баєвський разом з Аркадієм Ротенбергом і його братом Борисом є засновниками дачного кооперативу «Отечество», розташованого неподалік від Санкт-Петербурга.
Після відходу з ДІД Баєвський приєднався до бізнес-діяльності Ротенберга: він був включений в офіційний список афільованих осіб «СМП Банку», підконтрольного братам Ротенбергам. У період з 2011 по 2014 роки Баєвський також був генеральним директором «Російської холдингової компанії» (РХК), бенефіціаром якої є Ротенберг.
РХК володіє рядом цінних російських активів, в тому числі є одним з акціонерів «Національної хімічної групи» (НХГ), одного з найбільших гравців на російському ринку мінеральних добрив. РХК також бере участь в реалізації проекту на $6 млрд з будівництва автомагістралі від кордонів Білорусі до Казахстану, що може стати частиною так званого нового «Шовкового шляху» - швидкого наземного маршруту між Західною Європою і Китаєм.
Жити на широку ногу
Баєвський - не просто найманий співробітник. Він розвивав і свій власний бізнес, і, як і в випадку з Аркадієм Ротенбергом, більшу частину доходів компанії Баєвського отримали за рахунок грошей російських платників податків. За підрахунками OCCRP за останні два роки компанії Баєвського виграли державні тендери на більш ніж 6 млрд рублів ($88 млн за поточним обмінним курсом).
Найбільший контракт в розмірі 2,7 млрд рублів ($82 млн) був отриманий Баєвським в 2013 році на підготовку території для будівництва кільцевої дороги навколо Санкт-Петербурга (підписаний 21 червня 2013 року).
Баєвському подобається витрачати гроші, отримані від російських платників податків, на розкішні речі. Йому належить цілий ряд нерухомості, що коштує мільйони доларів, від Санкт-Петербурга до Москви і Геленджика на півдні Росії, неподалік від Сочі, де розташований так званий «палац Путіна». Його квартира в одному з найдорожчих районів Москви, на Пречистинці, оцінюється не менше ніж в 50 млн рублів ($740 000). Баєвський також володіє гламурною 65-метровою суперяхтою Rahil, побудованою в 2011 році італійською суднобудівною компанією Benetti. Rahil, яка раніше ходила під ім'ям Nataly, в 2011 році виграла престижний конкурс Nautical Design Award як найкраща моторна яхта (в категорії судів понад 40 метрів).


Фото: Benetti Yachts

Дами з близького кола
Тихонова - не єдина жінка з оточення Путіна, пов'язана нерухомістю з Баєвським. Відповідно до реєстру нерухомості, в 2009 році Баєвський переоформив квартиру площею 228 кв.м. на вул. Вересаєва в Москві на ім'я Лейсан Кабаєвої, сестри Аліни Кабаєвої.
Аліна Кабаєва - олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики і голова ради директорів «Національної Медіа Групи», одного з найбільших медіа-холдингів в Росії. Холдинг контролюється давнім другом Путіна Юрієм Ковальчуком. Протягом багатьох років Кабаєву називали «коханою» Путіна, але Путін в різких виразах заперечував подібні здогадки, як і інші намагання випитати подробиці його особистого життя. Ці чутки так ніколи і не знайшли свого підтвердження.
У 2013 році Баєвський переоформив земельну ділянку і будинок у престижному селищі Успенське в Одинцовському районі Московської області, на ім'я 81-річної пенсіонерки Ганни Зацепіної. Успенське - один з найдорожчих райнов Росії: сотка землі тут може коштувати близько $100 000. Це селище популярне серед найбагатших росіян: олігархів, високопоставлених чиновників і знаменитостей. Успенське розташоване всього в 15 хвилинах їзди від офіційної резиденції Путіна в Ново-Огарьово.
Літня жінка на ім'я Анна Зацепіна згадується в документальному фільмі про Аліну Кабаєву, знятому російським державним «Першим» каналом у 2013 році, а також в ряді повідомлень ЗМІ з Олімпіади в Сочі в 2014 році. Анна Зацепіна - бабуся Аліни Кабаєвої.
Інформація з державного реєстру нерухомості не включає деталі угоди, тому OCCRP не зміг дізнатися, чи були ці об'єкти нерухомості продані їх теперішнім власникам чи просто подаровані.
Кішечки


(Фотографія з блогу студентки Аліси Харчевої, яка пропонує Путіну кошеня)
Баєвський володів кількома квартирами, але більша частина з них була передана або продана людям, імовірно близьким Путіну. Але одна квартира дісталася дівчині, яка не має настільки прямого відношення до президента Росії. У 2015 році 23-річна Аліса Харчева отримала від Баєвського квартиру і місце на підземній парковці в будинку на вулиці Мінській.
У 2010 році Харчева, яка на той момент тільки закінчила школу, стала «Дівчиною квітня» в еротичному календарі, присвяченому дню народження Путіна. Пізніше прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков визнав, що російському лідерові календар сподобався. «Дівчатка симпатичні», - сказав Пєсков.
Після публікації календаря Харчева стала студенткою факультету журналістики Московського державного університету міжнародних відносин. У 2012 році вона відправила президентові Росії ще одне привітання з днем ​​народження. У своєму блозі Аліса опублікувала запис із заголовком "Pussy for Putin" («Кішечка для Путіна»). Як ілюстрації Аліса використовує свої фотографії, на яких вона позує в грайливих позах, з фотографією Путіна і кішечкою, яка, за її словами, є подарунком для президента.
«Я вважаю, що він [Путін] - шикарний чоловік, сильний лідер і ідеальний керівник країни... Я знайшла чудову кішечку в подарунок президенту. Я вірю в те, що вона принесе Путіну тільки удачу... А до тих пір, поки Володимир Володимирович не захоче забрати свій подарунок, кішечка поживе у мене», - написала Харчева.
Відповідаючи на питання журналіста OCCRP, Харчева сказала, що вона купила квартиру у Баєвського через агента з нерухомості, і що особисто з Баєвським вона не знайома.
Коли її запитали, чи пов'язана вона якимось чином з Путіним і чи була квартира подарована їй, вона розсміялася і сказала: «Дурість... Звичайно, ні. Всі вже давно забули про той календар».
Раніше повідомлялося, що  коханкою президента Росії Володимира Путіна вже кілька років є американська підприємиця китайського походження Венді Денг, колишня дружина медіамагната Руперта Мердока.


Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?