Завдання-максимум, яке президент Росії Володимир Путін намагається вирішити на Донбасі — створення для України таких суб'єктів, які могли б заблокувати будь-яку політичну ініціативу Києва.
Таку думку в інтерв'ю ONLINE.UA висловив російський політолог Георгій Чижов.
"Для російського керівництва завдання-максимум — сформувати аналог Боснії і Герцеговини після Дейтонських угод. Щоб один або два суб'єкта входили до складу України чисто формально, зате мали можливість блокувати будь-яку зовнішньополітичну ініціативу", - підкреслив він.
Нагадаємо, Дейтонські угоди — угода, підписана трьома ворогуючими сторонами громадянської війни в Боснії і Герцеговині 1992-95 років, яка передбачала припинення вогню, розведення сторін і відокремлення територій.
Читайте також: Порошенко відповів на ідею відмови від Донбасу
У той же час, на думку політолога, завдання-мінімум в Кремлі поставили більш скромну: "Повернути території на більш прийнятних для Києва умовах, які, тим не менш, повинні дозволити Москві зберегти обличчя".
"Якщо для простих росіян повернення Донецька і Луганська буде виглядати поразкою, у президента досить швидко обвалиться рейтинг, і відцентрові процеси в країні різко прискоряться", - припустив він.
Також Чижов прогнозує, що "умови "угоди по Донбасу" будуть найближчим часом обговорювати з Трампом".
"Керівники Франції і Німеччини, за відчуттями, готові ухвалити будь-яке рішення, яке покладе кінець війні, але на повне ігнорування думки української сторони вони не підуть. Тому слід очікувати спроб Кремля більш-менш елегантно позбутися від підконтрольної йому частини Донбасу", - вважає політолог.
На його думку, у випадку, якщо досягти цього не вдасться, "ситуація залишиться приблизно такою, яку ми спостерігаємо сьогодні".
Також він підкреслив, що вважає Мінські угоди стратегічно тупиковими: "але вони дозволили зупинити повномасштабну війну і вже майже два роки не дають їй розгорітися знову".
Читайте також: Порошенко висунув важливу умову щодо Донбасу
"Важливо не піддаватися на спільний тиск РФ і західних партнерів і не створювати псевдофедерацию за боснійському зразком: з частин, які ненавидять одне одного і блокують один одному можливість руху хоч куди-небудь", - порадив він.
Політолог визнав, що, "можливо, через 10 років повернути ці території буде ще складніше, ніж зараз, але сьогодні для України важливо не втягнутися у велику війну і не погодитися на згубні для майбутнього країни варіанти світу".