Путін нарешті прокоментував жорсткі антиросійські санкції США
Категорія
Політика
Дата публікації

Путін нарешті прокоментував жорсткі антиросійські санкції США

Путін нарешті прокоментував жорсткі антиросійські санкції США
Джерело:  online.ua

Президент РФ Володимир Путін обговорив з постійними членами Ради безпеки Росії нові антиросійські санкції США. Очільник Кремля заявив, що вважає їх "повністю нелегітимними", передає ONLINE.UA з посиланням на ТАСС.

"Обговорювалася тема можливих нових недружніх кроків з боку Вашингтона у вигляді торгових обмежень. Підкреслена повна нелегітимність подібних дій з точки зору міжнародного права", - додав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Раніше на нові жорсткі санкції Білого дому відреагував прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. Він вважає, що подальше посилення економічних санкцій проти РФ Москва буде розцінювати як оголошення економічної війни.

"І на цю війну необхідно, потрібно буде реагувати — економічними методами, політичними методами, а, у разі необхідності, і іншими методами. І наші американські друзі це повинні розуміти",  — заявив голова російського уряду.

Нагадаємо, Держдеп США ввів нові санкції проти РФ, які наберуть чинності 22 серпня 2018 року. Обмеження були введені у справі Скрипаля. В рамках нових санкцій проти РФ США можуть припинити дипломатичні відносини з цією країною, якщо Москва не надасть протягом трьох місяців гарантії невикористання хімічної зброї.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Медведєв заявив, що санкції РФ не страшні, оскільки вона "останні сто років існувала в умовах постійного санкційного тиску".

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна не отримала від Литви тисячі обіцяних дронів. У чому причина

Прапор Литви
Джерело:  LRT

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року.  

Головні тези:

  • Бюрократія та складні процедури перешкоджають передачі тисяч обіцяних дронів від Литви Україні.
  • Для передачі безпілотників Україні необхідно виконати 6 кроків, що затримує процес.
  • Литовське оборонне керівництво зазначає, що обіцяні безпілотники будуть доставлені в Україну найближчим часом.
  • Ситуація з передачею дронів Україні викликає необхідність перегляду системи постачання зброї.

Чому Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів

Зазначається, що литовські політики заявляють, що у затримках винна бюрократія.

У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні, — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

За словами представників інших компаній-виробників, вони також не отримали підтвердження, що безпілотники були передані Україні.

Литва досі не передала Україні тисячі обіцяних дронів
Військовий ЗСУ

За словами ексміністра оборони Литви Лаурінаса Кашчюнаса, затримки відбуваються через бюрократію.

Він пояснює, що для передачі цих безпілотників Україні необхідно виконання 6 кроків.

Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати. Це означає, що ви повинні рухатися якомога швидше під час кожного кроку, — зазначає Кашчюнас.

Він підкреслив, що такий механізм цілком логічний, однак затримка в одному місці зупиняє увесь процес.

Тим часом Мілашаускас наголошує, що поки зброя лежить на складах — Україна зазнає втрат, які могли б бути меншими.

Шкода очевидна — в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені — Україна несе більші втрати, ніж мала б, — підкреслив Мілашаускас.

Що кажуть в оборонному керівництві Литви

Як наголосив голова Комітету національної безпеки і оборони Ґедрімас Єглінскас, ситуація з передачею безпілотників Україні має спонукати до перегляду всієї системи постачання.

Водночас у Міністерстві оборони Литви запевнили, що закуплені безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну.

Там стверджують, що бюрократичний ланцюг уже скорочують — відповідну постанову уряд ухвалив цього тижня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?