Білоруський глава Олександр Лукашенко вирішив зізнатися, що вже звернувся по військову допомогу до президента Росії Володимира Путіна. Після тривалої розмови глава Кремля пообіцяв Лукашенко при першому запиті надати допомогу Білорусі в забезпеченні безпеки. У Кремлі поки не коментують ці домовленості, але Лукашенко підкреслив, що мова йде саме про військову складову в рамках договору з Російською Федерацією по Союзній державі і організації договору про колективну безпеку. Більш того, відразу ж після досягнення домовленостей з Путіним, Лукашенко наказав перекинути повітряно-десантну бригаду з Вітебська в Гродно - "у зв'язку з напруженою ситуацією на західних кордонах". Лукашенко раптово перейнявся кількістю навчань НАТО в сусідніх з Білоруссю країнах і доручив відреагувати на це. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Белта.
"Коли мова йде про військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави і ОДКБ. Якраз ці моменти підходять під цей договір. Тому сьогодні з Президентом Росії у мене відбулася тривала, докладна розмова про ситуацію. Повинен сказати, мене навіть трохи здивувало - Путін абсолютно присвячений в те, що відбувається. І ми з ним домовилися: при першому ж нашому запиті буде надано всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки Республіки Білорусь", - розкрив Лукашенко подробиці домовленостей з Путіним.
Відразу ж після цієї розмови Лукашенко поїхав в Генштаб РБ, де зустрівся з військовими. Він їх запевнив, що зможе "утримати ситуацію" в країні, а з страйків і протестів "нічого не вийде". В ході наради він доручив перекинути білоруських військових до кордону.
"Я попрошу додатково, оскільки напружена ситуація на західних кордонах, повітряно-десантну бригаду з Вітебська перекинути в Гродно. Я вас дуже попрошу, подякую вам за те, що ви в Брестському регіоні працюєте і порядок там підтримуєте. Нехай в Бресті наша десантно-штурмова бригада залишається і працює у взаємозв'язку з прикордонниками для стабілізації ситуації на південному заході ", - сказав Лукашенко.
Лукашенко також доручив силовикам не допустити реалізації ідеї протестувальників вибудувати "живий ланцюг з небайдужих" людей від Вільнюса до Києва. Він доручив міністерству оборони Білорусії, МВС і КДБ, а також генеральному прокурору дати оцінку цим діям, а також закликав їх "категорично не допустити подібних дій".
"Ще один момент, який не може не насторожувати нас (ми також з президентом Путіним це обговорювали): ви бачите не тільки заяву цих держав, які перебувають на заході від нас, не тільки їх пропозицію. Але цікава з'явилася інформація сьогодні до ранку про те , що вони хочуть збудувати "ланцюг" від Вільнюса до Києва. Тобто ланцюг небайдужих. Мало на проспекті в Мінську небайдужих з квіточками і в ланцюгах ... Уже хочуть виставити від Вільнюса до Києва і зібрати туди більше 300 000 осіб", - додав Лукашенко.
Лукашенко також заявив, що не хоче бути "відхожих місцем і когось санітарити", тому домовився з Путіним діяти у взаємодії.
Тим часом в Білорусі вже восьмий день тривають протести після виборів президента 9 серпня - люди масово почали виходити на мітинги проти фальсифікації результатів голосування. Білоруси виступають проти Олександра Лукашенка та на підтримку його головної суперниці Світлани Тихановської, яка, на їхню думку, перемогла чинного президента з великим відривом. Акції супроводжуються насильством силовиків, пострілами і затриманнями. Серед протестуючих є загиблі. Згідно з останніми даними, загальна кількість затриманих наблизилася до 7000 осіб. Серед них - як мінімум троє громадян України, звільнення двох із яких уже домігся офіційний Київ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що росіяни і білоруси масово обговорюють переговори Лукашенко і Путіна в мережі. Вони переконані, що Лукашенко вже продав Білорусь Путіну.