Команда російського президента Володимира Путіна прийняла нове рішення щодо Білорусі, щоб підтримати Олександра Лукашенка, який таємно оголосив себе президентом, хоча його легітимність не визнають країни ЄС, Велика Британія, Канада, США і Україна. У Кремлі вирішили підтримати Лукашенко шляхом антиєвропейських санкцій - Росія приєдналася до санкцій Білорусі проти ЄС, правда, хто потрапив під обмеження невідомо, так як ні Мінськ, ні Москва не оприлюднили списки. Про резонансне рішення Путіна щодо Білорусі повідомляться ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС РФ.
"Відповідно до союзницьких зобов'язань білоруський список санкцій, що вступив в силу з сьогоднішнього числа, починає автоматично застосовуватися і в Російській Федерації", - йдеться в повідомленні російського МЗС.
У команді Путіна після введення санккій проти ЄС, за традицією, звинуватили офіційний Брюссель в "відкритому і неприйнятному тискі на білоруську владу, яка докладає зусиль для нормалізації обстановки всередині країни". Більш того, в МЗС РФ вважають, що ЄС "порушив один з ключових принципів Статуту ООН і Гельсінського Заключного акту НБСЄ - невтручання у внутрішні справи", незважаючи на те, що Путін давно вже забув про принципи міжнародного права, що підтверджує влаштований ним військовий конфлікт на Донбасі і незаконна окупація українського Криму.
"Бачимо, що замість прояву стриманості, яка так необхідна для стабілізації ситуації в Білорусії, Євросоюз знову хапається за санкційний інструмент. Який, нагадаємо, є одностороннім і нелегітимним, підриває прерогативи Ради Безпеки ООН і веде до подальшої ерозії міжнародного права. Знову з боку ЄС ні слова не сказано в підтримку конституційної реформи, націленої на лібералізацію політичної системи Білорусі шляхом загальнонаціонального діалогу. Що повинно відбуватися не на вулицях, а в рамках національного правового поля із залученням всіх верств білоруського суспільства ", - зухвало відреагували на європейські санкції проти Білорусі в Москві.
Нагадаємо, санкції ЄС проти Білорусі почали працювати 2 жовтня. У санкційний список потрапили 40 білоруських чиновників, правда, серед них немає Олександра Лукашенка. Французький президент Емманюель Макрон пояснив це тим, що включення Лукашенко в санкційні списки означало б відмову від діалогу з Мінськом. Персональні санкції проти Лукашенка і його сина Віктора ввели тільки Велика Британія і Канада. США приєдналися до цих заходів, але не стали включати в санкційні списки Олександра і Віктора Лукашенко.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна готова підтримати персональні санкції ЄС проти режиму Лукашенко. Однак офіційний Київ не має наміру вводити економічні обмеження проти Білорусі, але піде на цей крок, якщо Росія візьме контроль над білоруськими підприємствами.