Напередодні у відомстві німецької канцлерки в Берліні відбулися довгоочікувані переговори політичних радників країн "нормандської четвірки", які тривали сім годин. Делегацію від України представляли віце-прем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, голова Офісу президента Андрій Єрмак, представники РНБО, Верховної Ради, міністерств оборони і закордонних справ. Команду президента Росії Володимира Путіна традиційно представляє заступник глави адміністрації президента РФ і куратор окупованого Донбасу Дмитро Козак. Сторони переговорного процесу вже підвели головні підсумки нормандських переговорів, на яких не обійшлося без чергових ультиматумів Кремля. Про що домовилися команди Путіна і Зеленського, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ОПУ.
На Банковій повідомили, що сторони досягли домовленостей про продовження режиму "тиші" на Донбасі, який діє з 27 липня. Представники офіційного Києва запевнили учасників переговорного процесу, що Україна зробить все, щоб зберегти перемир'я і не дати його зірвати.
"Ми, як ніхто, зацікавлені, щоб більше не гинули українські військовослужбовці і мирні громадяни, як це відбувалося шість років поспіль", - зазначив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Також протягом семи годин делегації пройшлися практично по всіх пунктах, які стосуються домовленостей лідерів "нормандської четвірки", досягнутих в Парижі - це і питання безпеки, і політичні моменти, і доступ Червоного Хреста, і звільнення утримуваних осіб.
"Реалізація наданих українською стороною пропозицій дає підстави очікувати досягнення прогресу в доступі міжнародних правозахисних організацій до утримуваних осіб найближчим часом. Досягнуто домовленості зустрітися у форматі радників лідерів країн - учасниць "Нормандської четвірки" протягом наступних тижнів і продовжити обговорення виконання Паризьких домовленостей і підготовку Берлінського саміту в нормандському форматі", - підвели підсумки нормандських переговорів у Зеленського.
У команді Путіна підтвердили, що сторони домовилися про продовження режиму припинення вогню на Донбасі і про те, що ті додаткові заходи, які були прийняті 22 липня, будуть безумовно дотримуватися, як з одного, так і з іншого боку.
"Представники лідерів країн нормандської четвірки обмінялися думками з усіх питань врегулювання конфлікту на сході України, проте прориву досягти не вдалося. Не з усіх питань вдалося досягти узгоджених рішень", - зазначив Козак.
Також Козак заявив, що під час переговорів сторони домовилися, що найближчим часом Верховна Рада розгляне проєкт постанови про місцеві вибори в Україні, яка, на думку представників ОРДЛО, порушує Мінські угоди. Член української делегації, представник України в політичній підгрупі ТКГ в Мінську Андрій Костін підтвердив, що українська делегація погодилася з можливістю внесення змін до постанови Верховної Ради про призначення місцевих виборів, на чому наполягає Кремль. У той же час віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков наголосив, що команда Зеленського з цього питання нічого не обіцяла Кремлю, а тільки поінформувала, що є ініціатива українських депутатів, самостійна ініціатива, не пов'язана ні з чиєю позицією .
Як відомо, на попередньому засіданні ТКГ по Донбасу глава делегації Леонід Кравчук вирішив піти на поступки Кремлю, який вимагає проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Він вже подав відповідну пропозицію до Верховної Ради, де повинні прийняти рішення про зміну постанови про проведення місцевих виборів в Україні, запланованих на 25 жовтня.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що команда Меркель наполягає, щоб українська влада вирішила політичні питання в мінських переговорах по Донбасу щодо проведення виборів в ОРДЛО. Глава МЗС України Дмитро Кулеба відповів на цю вимогу. Він підкреслив, що Україна ніколи не піде на поступки, які підірвуть її територіальну цілісність, але і не допустить створення в середині країни міни уповільненої дії.