Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає, що президенту Росії Володимиру Путіну не світить посилення впливу в Узбекистані після смерті президента країни Іслама Карімова.
Про це Семиволос розповів у своєму відеоблозі на ONLINE.UA.
«Та ж Росія навряд чи буде створювати в Узбекистані щось на зразок нового Нагірного Карабаху. Зараз дискусія про те, що Мірзіяєв (прем'єр-міністр країни Шавкат Мірзіяєв, якого називають головним кандидатом на посаду узбецького президента, - ONLINE.UA) вважається проросійським, інші вважають більш-менш прозахідними. Це все не має значення, так як на сьогоднішній момент в Узбекистані є певна зовнішньополітична традиція і певні тренди», - сказав Семиволос.
«Відповідно до цієї традиції, це колобок, який «і від бабусі пішов, і від дідуся пішов», тобто він, в принципі, сам по собі. І при Карімові він завжди себе позиціонував як окрема сутність, закінчена з точки зору своїх уявлень, прагнень, бажань країна. Наскільки вони збережуть цей тренд? Мені здається, що на початковому етапі будуть його дотримуватися, тому що це дає більше перспектив для маневру», - продовжив Семиволос.
«А тоді можна домовлятися - і з російськими, і з корейцями, і з японцями, і з китайцями, і з американцями. Принаймні, вести діалог. Це логічно було б, якби вони пішли таким шляхом, зберегли рівновіддаленість, дистанцію від ключових світових гравців. Але, звичайно, якщо ситуація буде погіршуватися, то їм доведеться визначатися», - вважає експерт.
Повний текст блогу Ігоря Семиволоса читайте на ONLINE.UA: І від Путіна пішов, і від США пішов: що чекає Узбекистан після смерті Карімова