Міжнародна спільнота продовжує активно нагадувати українській владі про те, що вона немає жодного права втручатися у діяльність Національного антикорупційного бюро. Так, нещодавно група країн у боротьбі з корупцією Ради Європи застерегла офіційний Київ від змін законодавства, які поставлять під загрозу незалежність НАБУ. Це зазначається у листі президента ГРЕКО Мартіна Мрчели на ім’я члена Національної ради з питань антикорупційної політики Михайла Буроменського, передає ONLINE.UA з посиланням на "ЄП".
"Нашу увагу привернув законопроєкт №3113, який зареєстрований у Верховній Раді і який передбачає зміни до законодавства про Національне антикорупційне бюро (НАБУ), зокрема щодо підстав звільнення директора бюро" - сказано у листі.
Мрчела звернув увагу на те, що у своєму звіті 4 раунду оцінювання України ГРЕКО згадує про важливість операційної незалежності НАБУ.
"Буду вдячний, якщо ви доведете цей лист до відома компетентних органів влади, щоб переконатися, що при розробці і прийнятті законодавства, органи влади України повністю дотримуються вимог ГРЕКО щодо незалежності НАБУ" - зазначив політик.
Варто звернути увагу на те, що ще у березні народні обранці від "Слуги народу" Олександр Качура й Олександр Дубінський зареєстрували законопроєкт, яким пропонувалося розширити перелік підстав для звільнення директора НАБУ пунктом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією. 28 квітня профільний парламентський комітет рекомендував депутатам ухвалити інший закон.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, США, Канада, Франція, Велика Британія, Німеччина, Італія та Японія, які є постійними членами Великої сімки, а також влада ЄС терміново звернулися до команди українського лідера Володимира Зеленського та інших впливових політиків через тиск на НАБУ.