У Верховній Раді України ратифікували договір про вільну торгівлю з Канадою.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Економічну правду".
За відповідне рішення проголосувало 272 народних депутати.
Читайте також: Ро сія не зрадіє: українка на важливій посаді в Канаді викликала захват у мережі
У Мінекономрозвитку розраховують, що завдяки позиціям договору істотно виросте український експорт в Канаду. Адже угода передбачає негайне звільнення від мит 99,9% українських товарів.
Повідомляється, що на сьогоднішній день Україна має негативне торговельне сальдо з Канадою, тобто український експорт суттєво поступається імпорту канадських товарів - в 2016 році українські компанії експортували в Канаду на 28,9 млн доларів, тоді як імпортовано - на 217,3 млн доларів.
Ратифікацію угоди між Україною і Канадою прокоментував глава української держави Петро Порошенко.
"Це історичний момент для нашої двосторонньої торгівлі з Канадою. Країною, яка системно, на постійній основі підтримує Україну і допомагає в розвитку економічного потенціалу нашої держави. Ця угода починає символічний трансатлантичний місток вільної торгівлі. Отже, український бізнес отримає доступ до північноамериканського ринку", - заявив Порошенко.
"А це - і зростання українського експорту. І зростання прямих іноземних інвестицій в Україну - на рівні 36 мільйонів доларів. І створення нових робочих місць в будівництві, промисловості і торгівлі. По суті, мова йде про формування трикутника вільної торгівлі Україна - Канада - ЄС", - додав президент України.
У соцмережах відзначили цікавий момент з приводу ратифікації угоди.
"Дожилися. Рада тепер голосування за ратифікацію сприймає як досягнення", - написав на своїй сторінці в Facebook журналіст Валерій Калниш.
Sergey Nefedov: Досягнення, вони ж змогли назбирати "кнопкодавів" для ратифікації...
Володимир Полуєв: 226 депутатів в Раді знайшлося і вже добре)
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в Канаді вирішили продовжити роботу місії Unifier, в рамках якої здійснюється підготовка українських військовослужбовців, до березня 2019 року: повідомлення викликало гнів у представників РФ.