Верховна Рада України ухвалила закон про створення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних.
Про це повідомляє ONLNE.UA з посиланням на офіційний сайт парламенту.
Ухвалення цього законопроекту в другому читанні і в цілому підтримали 236 народних депутатів.
Відповідно до закону, буде створений державний реєстр, який стане єдиною автоматизованою інформаційно-телекомунікаційною системою для зберігання даних про всіх військовозобов'язаних.
Читайте також: День українського добровольця: в армії назвали вражаючу цифру
Держреєстр міститиме персональні і службові дані щодо військовозобов'язаних громадян України віком від 17 до 60 років, зокрема, відомості про дату виїзду за межі України і дату повернення на територію України.
Реєстр повинен допомогти у веденні військового обліку; плануванні і виконанні мобілізації, призову на строкову службу, прийнятті на військову службу за контрактом; інформаційного забезпечення осіб, звільнених зі служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих воїнів.
Власником всієї цієї інформації буде Міністерство оборони, а розпорядником - Генеральний штаб.
До реєстру будуть перенесені дані Центральної виборчої комісії, Держприкордонслужби, Міносвіти, міграційної та фіскальної служб, а також дані по військовозобов'язаних з облікових карток та особистих справ військкоматів.
Відзначимо, що законопроект 2504-д був зареєстрований в парламенті ще в листопаді 2015 року, і з тих пір неодноразово допрацьовувався. Однією з головних претензій до документа стало побоювання, що персональні дані призовників недостатньо захищені і можуть потрапити в руки супротивника.
Додамо також, що "Батьківщина" і Опозиційний блок не дали своїх голосів за ухвалення цього закону.
Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ONLINE.UA радник президента України і міністра оборони розповів про одну з головних складнощів війни на Донбасі.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації