17 липня Рада Безпеки ООН проведе засідання через закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Варто зазначити, що цього разу обговорення знову ініціювала Росія. Як відомо, цього ж дня мовний закон набуває чинності – минуло два місяці після опублікування його в газеті "Голос України", передає ONLINE.UA.
"З проханням скликати термінові консультації Ради безпеки ООН звернулася делегація Росії. Це вже не вперше. Ініційоване делегацією Росії засідання Ради Безпеки ООН планували провести 20 травня. Тоді члени Радбезу більшістю голосів не підтримали проведення такого засідання. Представники російської делегації заявляють, що цей закон нібито прямо порушує дух і букву комплексу заходів із реалізації мінських угод", - сказано в повідомленні.
Нагадаємо, що 25 квітня Верховна Рада більшістю голосів підтримала закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За нього проголосували 278 народних обранців. Вже у травні документ підписали спікер українського парламенту Андрій Парубій і п'ятий український президент Петро Порошенко.
Як повідомляв ONLINE.UА, 25 квітня Рада Безпеки ООН терміново зібралася на засідання, щоб обговорити указ президента РФ Володимира Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства жителям ОРДЛО.