Росія та Китай підписали новий газовий контракт
Категорія
Світ
Дата публікації

Росія та Китай підписали новий газовий контракт

Росія та Китай підписали новий газовий контракт
Джерело:  online.ua

4 лютого команди очільника Кремля Володимира Путіна та китайського президента Сі Цзіньпіна підписали новий газовий контракт. Відповідно до нього Росія постачатиме Пекіну 10 мільярдів кубів блакитного палива на рік з Далекого Сходу.

Джерело: пресслужба Кремля

Росія та Китай підписали новий газовий контракт

Першим цю інформацію офіційно підтвердив сам Володимир Путін під час зустрічі з Сі Цзіньпінем у Пекіні перед церемонією відкриття Олімпіади. Після цього російський монополіст "Газпром" і "Роснефть" оголосили про нові угоди з китайською CNPC.

В документі зазначається, що "Роснефть" поставить до КНР 100 мільйонів тонн нафти через Казахстан протягом 10 років. Варто звернути увагу на те, що протягом останнх 17 років до Китаю було відправлено 445 мільйонів тонн нафти.

У газовій галузі зробили крок уперед, я маю на увазі новий контракт на постачання газу до Китаю з Далекого Сходу Росії по 10 мільярдів кубометрів на рік,– заявив Володимир Путін.

Переговори команд Володимира Путіна та Сі Цзіньпіна щодо газу (фото — kremlin.ru)

За попередніми даними, після виходу проєкту на повну потужність обсяг постачання російського трубопровідного блакитного палива до КНР має сягнути 48 мільярдів кубометрів на рік.

Наш товарообіг минулого року перевищив 140 мільярдів доларів, досягнувши таким чином нового історичного рекорду. Наші країни беруть активну участь у реформуванні системи глобального управління. Спільними зусиллями проводимо у життя справжню багатосторонність, - заявив після переговорів з Путіним президент Китаю.

Як новий договір КНР та РФ оцінюють експерти

За словами російського економіста Владислава Іноземцева, окрім торгівлі, Росію і Китай практично нічого не пов'язує. Він звертає увагу на те, що у них немає ні серйозних взаємних інвестицій, ні повітряного транзиту, ні жодних серйозних геополітичних договорів. Як відомо, також немає угоди про спільну оборону.
Експерт наголошує, якщо на Росію чи Китай нападає противник, інша країна не повинна допомагати.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?