19 липня офіційно стало відомо, що російська компанія "Газпром" забронювала всі запропоновані тверді додаткові транзитні потужності України на серпень обсягом 15 млн кубометрів на добу.
Джерело: "Інтерфакс" з посиланням на результати місячного аукціону на Regional Booking Platform
"Газпром" купив усю додаткову транзитну потужність України
Варто звернути увагу на те, що із запропонованих 15 млн кубометрів на добу були запитані всі 15 млн. Враховуючи той факт, що аукціон відбувся із повною реалізацією, уже скоро можуть оголосити додатковий новий аукціон - на негарантовані потужності.
"Транзитна угода між НАК "Нафтогаз України" та російським ПАТ "Газпром", укладена наприкінці 2019 року строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м/добу) у 2020 році та по 40 млрд кубометрів (110 млн куб. м/добу) у 2021-2024 роках", - йдеться в повідомленні.
Що важливо розуміти, раніше російський "Газпром" не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях України на липень, ігноруючи рекордний ріст цін на європейських ринках газу.
При цьому ПСГ Європи не заповнені й наполовину, а у липні були зупинені магістраль Ямал-Європа та газогін "Північний потік-1".
Варто зазначити, що команда українського лідера Володимира Зеленського переконана, що скандальний російський газогін "Північний потік-2" можна буде зупинити на будь-якому етапі, навіть після запуску, а найбільш ефективними проти російського проєкту будуть санкції команди Джо Байдена.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.