У Дніпрі 13 березня пройшов медійний марафон «Рівність у політиці», присвячений обговоренню рівного доступу до участі у політиці на всіх рівнях та спрямований на заохочення публічного діалогу стосовно переваг ґендерної рівності в політиці. Організатором виступив Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) в Україні.
У рамках марафону обговорювали, як створити політичне середовище в Україні, в якому кожен та кожна зможе реалізувати свій потенціал, які механізми реалізації своїх політичних прав на національному та місцевому рівнях сприятимуть ґендерній рівності та як ґендерно-чутливе містобудування може забезпечити рівні можливості для всіх. Серед учасників марафону: політики, державні службовці, лідери громадської думки, представники медіа та громадянського суспільства.
Олена Єна, директорка програми «Жінки-Лідерки» NDI в Україні у першій панельній дискусії зазначила, що 52% українських громадян хотіли би бачити і жінок і чоловіків у рівній мірі залученими до політичного життя.
Тамара Огородова, голова Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» підкреслила, що ті ОТГ Запорізької області, головами яких є жінки, є більш успішними та упорядкованими, в тому числі візуально.
«Наразі питання гендерної рівності в Україні зводиться до того, що ця проблема не розкрита на національному рівні. Так відбувається не тому, що жінки недопрацьовують, а тому, що чоловіки-політики не приділяють цій темі уваги. Я за революційні зміни в ґендерній політиці. Успіх України не на 50, а на 90 відсотків залежить від жінок. Якщо жінки будуть в належній мірі представлені в політиці на всіх рівнях, тоді будуть реконструйовані дороги, будуть привітні села та робочі місця. На регіональному рівні не вистачає комунікації, тому медійний марафон НДІ «Рівність у політиці» є дуже важливим», - додала Лариса Римар, депутатка Тернопільської обласної ради, голова депутатської групи «Рівні можливості».
Важливо, що одним з досягнень НДІ є робота з українськими партіями, які включили у свою діяльність окремий стратегічний напрямок - роботу з жінками, адже рівні права та можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою – це необхідна умова для подальшого демократичного поступу України.