Роль жінок у просуванні реформ в Україні: у Харкові обговорювали збільшення політичної участі жінок на місцевому та національному рівнях
Категорія
Політика
Дата публікації

Роль жінок у просуванні реформ в Україні: у Харкові обговорювали збільшення політичної участі жінок на місцевому та національному рівнях

Роль жінок у просуванні реформ в Україні: у Харкові обговорювали збільшення політичної участі жінок на місцевому та національному рівнях
Джерело:  online.ua

11 березня, в Харкові відбувся медійний марафон "Роль жінок у просуванні реформ в Україні", ініційований Національним Демократичним Інститутом (НДІ) в Україні у партнерстві з Харківською ОДА.
Події в рамках медійного марафону були присвячені ключової ролі, яку відіграють жінки в процесах реформ на різних рівнях. Обговорювалися також шляхи подолання гендерних стереотипів у ЗМІ, адже вони залишаються одним з ключових перешкод для збільшення політичної участі жінок в Україні. Зокрема, Світлана Войцеховська, народний депутат України, член МФО "Рівні можливості" зазначила, що для досягнення зрушень у сфері гендерної рівності, ми повинні об'єднати зусилля, працювати разом. Вона також підкреслила, що жінкам для реалізації їх потенціалу в політиці потрібні рівні права і рівні можливості. В рамках події були проведені панельні дискусії за участю місцевих депутатів, громадських активістів, експертів та представників міжнародних організацій та державних структур, під час яких обговорювалася роль жінок в побудові нової європейської України та їх можливостей у процесі децентралізації. Олена Єна, директор програми НДІ "Жінки-Лідери" додала: "Сьогодні говоримо про ключової ролі жінок у формуванні та впровадженні порядку денного реформ. Реформа державного управління, децентралізація - важливі і важкі напрямки, і саме жінки пропонують ефективні рішення для їх реалізації".


Особливу увагу учасники круглого столу приділили гендерних аспектів ринку праці в Україні. Олександр Чумак, голова Асоціації приватних роботодавців резюмував, що необхідно знаходити і впроваджувати такі механізми, в тому числі і європейські, які надають жінкам доступ до органів влади; повинна проводитися широка просвітницька робота, щоб більше жінок потрапляли в місцеві органи влади; необхідно прийняти відповідне законодавство для впровадження гендерної квоти при формуванні виборчих списків.



Ольга Юськевич, радник заступника голови Національної Поліції начальника ГУНП р. в Києві в контексті різних можливостей для жінок і чоловіків в Україні зазначила: "Відкритим залишається питання рівних професійних і кар'єрних можливостей для жінок, які працюють або хочуть працювати в правоохоронних органах. Вперше жінки почали працювати в поліції трохи більше ста років тому. За цей час поліцейські виявили себе як кваліфіковані співробітниці, які не гірше за чоловіків захищають правопорядок".


Медійний марафон "Роль жінок у просуванні реформ в Україні" продемонстрував високий рівень зацікавленості в гендерних аспектах розвитку сучасної України і важливу роль жінок як ініціаторів і провідників змін у державному, громадському та медійному секторі України. Дізнатися деталі та прийняти участь у проекті можна на сайті "

Жінки - це 50% успіху України

".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?