Спеціаліст в області комунікативних технологій, професор, доктор філологічних наук Георгій Почепцов вважає, що інформаційна війна, яку довгий час вела Росія проти України, передувала військовим діям.
Про це він сказав в інтерв'ю ONLINE.UA.
Він розповів чи був конфлікт між Україною та РФ детермінований історією.
"І так, і ні. Ми ж не маємо такої війни, наприклад, між Чехією і Словаччиною, так що можливі й інші варіанти. Але зрозуміло, що сусідство і в просторі, і в часі дає багато можливостей для конфлікту. Адже історія, і не тільки у нас, як виявилося, надає багато типів інтерпретацій, дозволяє підлаштовувати їх під будь-які цілі. Важко уявити собі конфлікт України не з країною-сусідом, наприклад, з Фінляндією або Грецією, а тут детермінованість виникає частково і автоматично, тому що ми брали участь у багатьох спільних діях, багато подій і людей несуть в собі неоднозначні оцінки", - сказав Почепцов.
Він також розповів чи були інформаційні війни між Україною і Росією до 2014 року.
"Були війни, швидше відштовхувалися від економіки, типу не однієї, а навіть кількох газових воєн. У цьому випадку пріоритетом були економічні цілі. Інформаційний тиск змушував Україну дати згоду на невигідну для неї ціну на газ. Мені здається, що прикметою непомітної інформаційної війни весь час була й відповідна негатівізація України, а також, до речі, і Білорусі, які служили досить часто негативним "екраном", на тлі якого Росія виглядала набагато краще", - зазначив Почепцов.
"Інформаційна війна також часто буває прелюдією до військових дій у фізичному просторі. Інформаційна активність передує військової. Так було в разі Росії та Грузії, то ж було й у випадку Росії і України", - додав професор.
Більше читайте в інтерв'ю Георгія Почепцова Георгій Почепцов: Україна не виконує важливе правило в "культурній війні" з Росією.
- Категорія
- Події
- Дата публікації