Окупація Криму, в якій було задіяно близько 70 тисяч російських бойовиків, була розділена на три етапи.
Про це на засіданні комітету з питань нацбезпеки і оборони повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ЛІГА.net.
"Загальна чисельність силових структур, які були розгорнуті на той період в південному військовому окрузі, становила 73 тисячі чоловік. З них 12 тисяч військовослужбовців, решта - це співробітники МВС, ФСБ, МНС та інших силових структур. У реальності саме це угруповання було використано для проведення окупації і анексії Криму", - сказав він.
Також він розповів про три етапи окупації Криму.
Перший етап - це застосування сил спецпризначення 20-28 лютого 2014 року.
"Саме в цей період було прийнято рішення про застосування військової сили для анексії Криму. Почалося приховане перекидання підрозділів збройних сил Росії з території РФ на територію Криму морським шляхом. В основному це були підрозділи спецпризначення, підрозділи ВДВ РФ", - сказав він.
Другий етап тривав з 2 по 10 березня 2014 року. Кримське угруповання російських військ було приведене до вищого ступеню боєготовності.
"Бойові кораблі, літаки морської штурмової та розвідувальної авіації, а також вертольоти Чорноморського флоту в Криму були приведені у вищий ступінь бойової готовності. Крім цього, була проведена комплексна розвідувальна операція із залученням кораблів та літаків, щоб уточнити готовність ЗСУ та чергових сил НАТО в Чорноморському регіоні до можливого відбиття збройної агресії", - сказав Скібіцький.
Також в цей період був перекритий сухопутний кордон АР Крим і встановлені ротні опорні пункти в районах Перекопу, Армянська та Чонгара.
Третій етап окупації півострова тривав з 10 по 18 березня. У цей період на аеродромі Гвардійське було розгорнуто об'єднаний командний пункт і в районі Джанкоя - передовий командний пункт.
Додатково в Криму було зосереджено понад 7 тисяч військовослужбовців, перш за все десантників і сил спецпризначення. Вони були перекинуті на територію АРК морським і повітряним шляхом.
Одночасно в південних і східних регіонах спецслужби РФ почали підготовку до дестабілізації ситуації, використовуючи заздалегідь підготовлену диверсійно-розвідувальну мережу, агентів російського впливу в керівних органах України і так звану п'яту колону.
"На той час весь силовий блок південних і східних регіонів України, включно з Кримом, був повністю нейтралізований", - сказав Скібіцький. Він підкреслив, що при цьому в складних умовах перебувала українська армія, яка не мала потужних угруповань в східних регіонах країни, а на озброєнні в розташованих там військових частинах була техніка ще радянських часів.
Також Скібіцький зазначив, що план керівництва Росії полягав в тому, щоб спровокувати Україну на застосування Збройних Сил у Криму проти цивільного населення і підрозділів російських військ, що дозволило б Росії у відповідь почати повномасштабну агресію.
Як повідомляв ONLINE.UA, в понеділок, 22 лютого, були опубліковані витримки зі стенограми Ради національної безпеки і оборони України, де приймалися колективні рішення з реагування на російську агресію в Криму від 28.02.2014, зараз же з'явився повний документ.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації