За словами американських офіційних осіб, Росія попросила Китай надати військову техніку для підтримки її вторгнення в Україну, що викликало занепокоєння в Білому домі. Пекін може підірвати зусилля Заходу, які спрямовані на допомогу українським силам захистити свою країну.
Джерело: FT
РФ просить Китай про військову допомогу
Американські чиновники повідомили, що з початку вторгнення Росія просила військового обладнання та іншої допомоги. Вони відмовилися повідомити подробиці про те, які матеріальні засоби просила Росія.
Інші американські чиновники також заявили, що є ознаки того, що в Росії закінчуються деякі види зброї, оскільки війна в Україні наближається до початку третього тижня.
Білий дім не коментував ситуацію.
Ситуація стала відомою, коли Джейк Салліван, радник США з національної безпеки, відправився в Рим на переговори з Ян Цзечі, високопосадовцем зовнішньої політики Китаю.
Посадовці, знайомі з ситуацією, сказали, що Салліван суворо попередить Китай про те, що будь-які спроби допомогти Росії розширити вторгнення або уникнути західних санкцій будуть мати наслідки.
Перед тим, як покинути Вашингтон у неділю, Салліван попередив Китай не намагатися «виручити» Росію, допомагаючи Москві обійти санкції, які США та їхні союзники запровадили проти Путіна та його режиму.
Ми гарантуємо, що ні Китай, ні хтось інший не зможе компенсувати Росії ці втрати, - сказав Салліван. Що стосується конкретних засобів для цього, я знову ж таки не збираюся викладати все це публічно, але ми повідомимо про це Китаю приватно, як ми вже робили і будемо робити.
Запит на техніку та інші види військової допомоги невизначеного характеру надходить у той час, коли російські військові намагаються досягти прогресу в Україні, як вважає західна розвідка.
Це також викликає нові питання щодо китайсько-російських відносин, які стають дедалі міцнішими, оскільки обидві країни висловлюють свою опозицію США щодо всього, від НАТО до санкцій.
Китай зобразив себе нейтральним учасником війни в Україні і відмовився засуджувати Росію за вторгнення в країну. США також не бачили ознак того, що президент Китаю Сі Цзіньпін готовий чинити будь-який тиск на Володимира Путіна.
Читайте також: